جمعیت زنبور عسل در آمریکا حدود یک دهه است که رو به کاهش رفته و تولیدکنندگان کشاورزی را دست خالی نگه داشته است.

وزارت کشاورزی آمریکا به منظور حمایت از کشاورزان و دامدارانی که برای گرده‌افشانی گیاهانشان به زنبورهای عسل متکی هستند، قصد دارد حدود سه میلیون دلار برای کمک به تغذیه این حشرات در منطقه "میدوست" هزینه کند.

جمعیت زنبور عسل در آمریکا حدود یک دهه است که رو به کاهش رفته و تولیدکنندگان کشاورزی را دست خالی نگه داشته است.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، برخی از زنبورداران اقدام به بردن کندوها به مناطق میدوست کرده‌اند تا این حشرات در طول تابستان شهد جمع‌آوری کنند سپس چند هفته بعد آنها را به کالیفرنیا و ایالت‌های دیگر می‌برند تا به گرده افشانی محصولاتی مانند بادام، آوکادو و سیب بپردازند اما زمستان‌ها و آفات آسیب شدیدی زده‌اند و کلونی‌های زنبورهای عسل همچنان در حال فروپاشی هستند.

وزارت کشاورزی آمریکا بر این باور است که با فراهم کردن مناطق بیشتر برای زنبورها به منظور ذخیره غذا و انرژی برای زمستان، به سطح جمعیت آنها کمک خواهد شد.

برنامه جدید به کشاورزان در بعضی ایالت‌ها دسترسی به سه میلیون دلار بودجه فدرال را می‌دهد تا در زمین‌هایشان گیاهانی را بذرافشانی کنند که زنبورها را جذب می‌کنند.

بر اساس گزارش واشنگتن پست، هدف کلی این برنامه فراهم کردن کیفیت بهتر غذا برای زنبورها و دام‌های کشاورزان است.

به گزارش ایسنا، وزارت کشاورزی آمریکا به پنج ایالت میشیگان، مینه سوتا، ویسکانسین، نورت داکوتا و ساوت داکوتا متمرکز شده که 65 درصد از 30 هزار زنبوردار تجاری کندوهایشان را هر سال به مدت چند ماه به این ایالت‌ها می‌آورند.منبع:زیست نیوز