برای پاکستانی‌هایی که میمون‌ها را پرورش داده و آموزش می‌دهند،‌ این حیوانات پس از اهلی شدن منبع مهم درآمدزایی در این کشور فقیر هستند.
به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایسنا: در پاکستان میمون‌ها را وقتی تازه متولد شده‌اند در حیات وحش به اسارت درآورده و آموزش‌ می‌دهند. این میمون‌های دست‌آموز معمولا 190 تا 285 دلار قیمت دارند.

«عطاء الله نیازی»، یکی از همین تربیت‌کنندگان میمون که خود صاحب سه میمون است می‌گوید که آنها را مانند فرزندانش دوست دارد. هر یک از میمون‌های وی می‌توانند روزانه 500 دلار درآمد کسب کنند که وی با این پول هزینه خانواده هشت نفره خود را تامین می‌کند. نیازی از 11 سالگی به این کار مشغول است.

به گفته وی سه ماه طول می‌کشد تا یک میمون رقصیدن، احترام گذاشتن، دست دادن و انجام سایر حقه‌ها را یاد بگیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، میمون‌داران معمولا به دره «سوات» در شمال غربی پاکستان رفته و میمون‌ها را در حالی که هنوز نوزاد هستند، صید می‌کنند.

نمایش میمون‌ها یکی از فعالیت‌های مرسوم زندگی در بسیاری از شهرهای پاکستان محسوب می‌شود اما فعالان و طرفداران حقوق حیوانات به آموزش میمون‌ها برای انجام نمایش اعتراض کرده و آن را خلاف قوانین حفاظتی حیات وحش می‌دانند. «عاطف یعقوب» از مقامات سازمان حیات وحش پاکستان می‌گوید: این عمل نقض جدی قوانین حیات وحش است.

وی می‌افزاید: میمون‌ها اغلب از سوی تعلیم‌دهندگان مورد بدرفتاری قرار می‌گیرند. آنها میمون‌ها را با ترکه تنبیه کرده یا طناب به گردن آنها می‌اندازند تا فرار نکنند.

منبع:زیست آنلاین