شکارچی غیرمجاز کل وحشی در فیروزکوه دستگیر شد

۶ اسفند ۱۳۹۲
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز چهارشنبه ۹۲/۱۱/۳۰ سه نفر از نیروهای یگان محیط زیست شهرستان فیروزکوه آقایان امیرحسین فیروزنیا، مهران طاهری و سید مرتضی کیا مستقر در سرمحیط بانی ارجمند حین گشت و کنترل در ارتفاعات منطقه آزاد بهنک متوجه صدای شلیک گلوله شده و به جستجوی منطقه می پردازند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه در این باره گفت: پس از مدتی جستجو و دوربین کشی مامورین ۳ نفر شکارچی غیرمجاز را مشاهده می کنند اما به دلیل صعب العبور بودن منطقه، فاصله زیاد و تاریکی هوا موفق به دستگیری متخلفین نمی شوند.

رضا کرمی افزود: پس از پنج روز تحقیقات محلی، محیط بانان موفق به شناسایی مخفیگاه متخلفین در روستای شادمهن شده و روز گذشته (دوشنبه ۹۲/۱۲/۵) پس از اطمینان از حضور متخلفین در این باغ ویلا، طی هماهنگی با مقام قضایی و اخذ حکم ورود به منزل وارد مخفیگاه متخلفین شدند.

کرمی گفت: محیط بانان در جریان بازرسی از این محل مقادیری گوشت شکار متعلق به یک کل وحشی، یک قبضه اسلحه شکاری، ۶ تیر فشنگ ساچمه زنی و ۲ تیر فشنگ چهارپاره را کشف و ضبط نموده و یک نفر متخلف نیز در این رابطه دستگیر شد.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه افزود: متهم پس از تشکیل پرونده تخلف جهت سیر مراحل قانونی تحویل مقامات قضایی گردید و تلاش برای شناسایی و دستگیری دو نفر همدست وی همچنان ادامه دارد.