پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: مدتی است که صیادان و شکارچیان غیرمجاز نیمه های شب به وسیله قایق و شناور وارد تالاب شادگان در استان خوزستان شده و بصورت غیرمجاز به وسیله موتور برق اقدام به صید غیرمجاز آبزیان و شکار غیرمجاز پرندگان مهاجر نموده و با استفاده از تاریکی شب متواری می شوند.

فرمانده یگان محیط زیست استان خوزستان گفت: دو شب قبل (جمعه ۹۲/۱۲/۲) چهار نفر از نیروهای یگان محیط زیست تالاب بین المللی و پناهگاه حیات وحش شادگان از ابتدای شب به کمین شکارچیان غیرمجاز نشستند.

آرمین صارمی فر افزود: حوالی ساعت ۲٫۳۰ شب ۳ قایق که هرکدام دارای دو سرنشین بودند با ورود به محدوده تالاب قصد انجام صید و شکار غیرمجاز را داشتند که در کمین محیط بانان گرفتار شده و با صدور فرمان ایست مامورین مواجه می شوند.
صارمی فر گفت: سرنشینان یکی از قایق ها بدون توجه به صدور فرمان ایست مامورین،اقدام به شلیک ۴ گلوله به سمت محیط بانان می کند.

محیط بانان نیز در پاسخ به شلیک های متخلفین، اقدام به تیراندازی نموده که به دلیل تلاطم امواج و عدم تعادل مناسب در قایق، یکی از گلوله های شلیک شده از سوی مامورین به قایق صیادان غیرمجاز برخورد کرده و پس از عبور از بدنه قایق به کمر یکی از متخلفین برخورد می کند.

پس از تیراندازی های طرفین دو قایق دیگر نیز شناور محیط بانان را دوره کرده و قصد درگیری و ضرب و شتم مامورین را داشتند که با تیراندازی هوایی نیروهای محیط زیست از محل متواری می شوند.

محیط بانان به قصد کمک به فرد مجروح به سمت قایق متخلفین حرکت می کنند و سرنشین دوم داخل این قایق که عامل تیراندازی به سمت محیط بانان بوده است به همراه اسلحه خود به داخل آب پریده و از محل متواری می شود.

نیروهای یگان محیط زیست از تعقیب متخلف فراری منصرف شده و شکارچی مجروح را به بیمارستان منتقل می کنند.

پس از انتقال متخلف به بیمارستان مشخص می شود، گلوله شلیک شده از اسلحه محیط بانان پس از برخورد به بدنه قایق به کمر صیاد غیرمجاز اصابت نموده و با ایجاد پارگی در کتف و کمر، وارد بدن وی وارد نشده است.

این صیاد متخلف پس از مدتی درمان از بیمارستان مرخص شده و در جریان بازجویی های صورت گرفته توسط مامورین نیروی انتظامی صراحتا که به شلیک چهار گلوله به سمت مامورین توسط دیگر سرنشین قایق پیش از هرگونه تیراندازی از سوی محیط بانان اعتراف نموده است.

متخلف مجروح در ادامه بازجویی ها هویت سرنشین دوم قایق که عامل اصلی درگیری مسلحانه و شلیک به سمت مامورین بوده است را فاش نموده و هم اکنون تلاش برای شناسایی مخفیگاه و دستگیری متهم فراری آغاز شده است.