دستگیری ۳ شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات شهرستان طالقان پیش از اقدام به شکار / اختصاصی

۲ اسفند ۱۳۹۲
پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان طالقان پس از ۶ ساعت تعقیب در ارتفاعات صعب العبور این شهرستان موفق شدند سه نفر شکارچی غیرمجاز را که به قصد شکار کل و بز وحشی وارد عرصه های طبیعی این شهرستان شده بودند پیش از هرگونه اقدام به شکار دستگیر نموده و تحویل مراجع قضایی دهند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان طالقان در توضیح این خبر گفت: نیروهای یگان محیط زیست طالقان حین گشت و کنترل عرصه های طبیعی این شهرستان در ساعت ۱۲ ظهر روز چهارشنبه ۹۲/۱۱/۳۰ در ارتفاعات روستای لهران از بخش مرکزی حوزه پایین طالقان متوجه حضور ۳ فرد مشکوک در فاصله ای بسیار دور شدند.


……………
تصویر شکارچیان غیرمجاز در حال جستجو در ارتفاعات بخش مرکزی حوزه پایین طالقان

حشمت اله کشیری افزود: محیط بانان بصورت نامحسوس افراد مشکوک را تحت نظر گرفته و متوجه شدند ۳ فرد مسلح با دوربین کشی در ارتفاعات در جستجوی دسته های کل و بز وحشی به منظور اقدام به شکار غیرمجاز هستند.…………
……
تصویر: شکارچیان غیرمجاز در حال دوربین کشی جهت یافتن دسته های کل و بز وحشی

کشیری گفت: با توجه به اینکه محیط بانان این اداره ۲ نفر بوده و تعداد شکارچیان غیرمجاز ۳ نفر بود و هر سه نفر نیز مسلح بودند، همچنین فاصله زیاد مامورین با شکارچیان، امکان فرار متخلفین و یا بروز درگیری مسلحانه وجود داشت.


حشمت اله کشیری افزود: بنابراین محیط بانان ابتدا از متخلفین تصویربرداری نموده و سپس به تعقیب آنان پرداختند و پس از حدود ۶ ساعت پیاده روی و تعقیب، در ساعت ۱۸ عصر بدون هرگونه درگیری موفق به دستگیری متخلفین شدند.

شکارچیان غیرمجاز از شهرستان ساوبجبلاغ به قصد شکار غیرمجاز به طالقان آمده بودند و درحالیکه به دسته ای کل و بز وحشی نزدیک شده بودند، پیش از موفقیت در اقدام به شکار توسط محیط بانان غافلگیر شدند.
…….
.
تصویربرداری از دسته ای کل وحشی توسط محیط بانان در نزدیکی محل دستگیری شکارچیان غیرمجاز

کشیری گفت: پس از دستگیری متخلفین، به دلیل تاریک شدن هوا، صعب العبور بودن منطقه و خستگی ناشی از ۶ ساعت تعقیب، محیط بانان تصمیم گرفتند به همراه شکارچیان دستگیر شده شب را در یکی از غارهای واقع در ارتفاعات روستای میر بیتوته کنند.
…………………………
تصویر متهمین دستگیر شده در حال انتقال به پایین دست ارتفاعات

محیط بانان پس از روشن شدن هوا متهمین را به سمت جاده روانه کرده در ساعت ۱۲ ظهر با حضور خودروی محیط زیست در حاشیه جاده، متهمین را به اداره محیط زیست منتقل نمودند.
از متخلفین یک قبضه اسلحه گلوله زنی، یک قبضه اسلحه شکاری تک لول، یک قبضه اسلحه شکاری دولول، ۳ دستگاه دوربین شکاری،۷ عدد فشنگ گلوله زنی، ۲۲ عدد فشنگ ساچمه زنی و یک تیغه چاقو و یک دسته اره کشف و ضبط گردید.…………………
تصویر: اسلحه، مهمات و ادوات شکار غیرمجاز کشف و ضبط شده از متهمین


رئیس اداره محیط زیست شهرستان طالقان گفت: متهمین پس از تنظیم صورتجلسه تخلف جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی تحویل گردیدند.