گروهی تنبل را جذاب ترین و تحسین برانگیزترین پت در جهان می دانند. حتی اگر این تعریف را اغراق آمیز بدانیم، باز نمیتوان عاشق این پستاندار استثنایی نشد. دو گونه عمده sloth وجود دارد : دوچنگالی و سه چنگالی. دو چنگالی ها عموما ساکت و کمی بزرگتر هستند. شرایط زندگی در اسارت را به مراتب بهتر تحمل می کنند و از تنوع غذایی بیشتری برخوردارند.( برگ درختان وگیاهان گوناگون و میوه های مختلف ) دو چنگالی ها در زبان محلی unau نامیده می شوند. سه چنگالی ها که در گویش محلی Ai نامیده می شوند، تنها از برگ درخت cecropia تغذیه می کنند. تنبل ها جثه ای تقریبا به اندازه یک سگ کوچک دارد. و تا 35 سال عمر می کنند. بد نیست بدانید قیمت یک تنبل قانونی در ایالات متحده بالغ بر چهار هزار دلار است.
تنبل یکی از کندترین پستانداران جهان می باشد که حداکثر سرعت آنها در زمان احساس خطر به 270 متر بر ساعت می رسد! این موجود آنقر تنبل است که نوعی گیاه روی پوستش رشد می کند! تنبل از این ظاهر سبز- خاکستری برای استتار استقاده می کند. تنبل ها شبرو هستند و گاهی تا 20 ساعت از شبانه روز را خوابند. تنبل بیشتر وقت خود را بر روی درختان می گذراند. به طوری که دیده شده طی چند سال از درخت پایین نیامده اند! معده دوقسمتی آنها به واسطه باکتری های موجود امکان هضم سلولز و استفاده از برگ و شاخه درختان را برایشان فراهم می کند. غذاگاهی تا یک ماه در دستگاه گوارش حیوان باقی می ماند و به کندی متابولیزه می شود.
تنبل ها موجودات بسیار حساسی هستند .( به ویژه نسبت به استرسهای محیطی) دستگاه تنفس تنبل حاوی باکتری هایی است که در صورت بروز استرس یا ضعف ایمنی باعث بروز پنومونی بعضا کشنده در حیوان خواهند شد.
تنبل ها به توجه زیادی احتیاج دارند و از نوازش شدن لذت می برند. می توانید آنها را قلقلک دهید ( به چز کشاله ران، زیر بغل و کف دست و پا) که یکی از بازیهای محبوب تنبل هاست. آنها همچنین عاشق "آب بازی" و حمام رفتن هستند.

drexotic.ir