به گزارش زیست آنلاین به نقل اˈناصر آقˈ روز دوشنبه افزود: متخصصان بنام آمریکایی، آلمانی و روسی برای شرکت در این همایش بین المللی و بررسی راهکارها و ایده های اجرایی نجات دریاچه به ارومیه آمده اند.

وی اظهار کرد: در این زمینه 170 مقاله به دبیرخانه همایش بین المللی دریاچه ارومیه رسیده است که از این تعداد 25 مقاله به صورت ارائه حضوری و بقیه درقالب پوستر در کنفرانس شرکت داده شده است.

آق ادامه داد: نشست های تخصصی درباره ایده ها و پیشنهادات در سه روز برگزار می شود و در روز پایانی، راهکارهای علمی ، اجرایی ، عملی و نقشه راه برای ارائه به کارگروه نجات دریاچه مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

وی یادآور شد: هدف از برگزاری همایش بین المللی نجات دریاچه ارومیه صرفا ارائه مقالات نیست بلکه هدف، ترسیم نقشه راه مناسب و منسجم برای احیای این دریاچه است.

نخستین همایش نجات دریاچه ارومیه از امروز (دوشنبه) به مدت سه روز به میزبانی دانشگاه ارومیه و با حضور صاحب نظران در زمینه احیاء دریاچه ارومیه برگزار می شود.

نتایج این کنفرانس علمی به همراه نشست های تخصصی روزهای 29 و 30 بهمن در اردیبهشت ماه به رییس جمهوری و مسوولان مربوطه ارائه می شود.

این کنفرانس بخشی از 11 رویکرد و کنفرانس کنگره بین المللی علوم زمین است که روز گذشته در تهران افتتاح شد و صبح امروز در ادامه، کنفرانس نجات دریاچه ارومیه در دانشگاه ارومیه آغاز می شود.


منبع:زیست آنلاین