به گزارش زیست آنلاین به نقل از ایرنا، این نمایشگاه با شعار اقتصاد سبز، کلید توسعه پایدار فعالیت خود را در مساحتی حدود 8 هزار و 500 متر مربع در قالب 293 غرفه برگزار شد.

ارایه آخرین دستاوردهای زیست محیطی، فراهم کردن زمینه مناسب برای تبادل نظر بین خدمات دهندگان و خدمات گیرندگان زیستمحیطی و ارایه بهترین الگو در راستای حفظ محیط زیست به عموم مردم اهداف اصلی برگزاری این نمایشگاه است.

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت نفت، صدا و سیما، شهرداری ها، صنایع فولاد، پتروشیمی، صنایع سیمان، صنایع مس، آب و فاضلاب، سازمان بهره وری انرژی و سازمان بهینه سازی مصرف سوخت و ادارات کل حفاظت محیط زیست استان ها درنمایشگاه حضور داشتند و به ارایه آخرین فعالیت های زیست محیطی خود پرداختند.

در چهار روز برگزاری نمایشگاه مناظره هایی با موضوعات مسایل زیست محیطی با حضور معاونان سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

بررسی وضعیت تالاب های کشور با تاکید بر بحران دریاچه ارومیه و هامون، بررسی وضعیت شکار و صید و قوانین موجود، بحث در مورد محصولات تراریخته و بررسی تنوع زیستی و تعامل با حیوانات موضوعات مناظره در این نمایشگاه بود.

همچنین کارگاه های آموزشی با موضوعات تاثیر سنجش از راه دور آکوتیست در حفظ و پایش اکوسیستم دریایی، مدیریت بحران محیط زیست، مسوولیت اجتماعی سازمان ها با تاکید بر محیط زیست، کاربرد نانو فناوری در محیط زیست، ارزیابی اثرات زیست محیطی فرآیند معدن کاری و مدیریت آن ها و بررسی کیفیت هوای تهران در 10 سال گذشته - اقدامات و چالش های پیش رو نیز دراین نمایشگاه برگزار شد.

منبع:زیست آنلاین