پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: هفته گذشته نیروی یگان حفاظت محیط زیست شهرستان پیرانشهر با همکاری مامورین انتظامی مستقر در گمرک تمرچین لاشه تازه تاکسیدرمی شده یک پلنگ ایرانی را در هنگام خروج از مرز پیرانشهر کشف و ضبط نمودند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر در این باره گفت: لاشه تاکسیدرمی شده این پلنگ در جعبه ای چوبی به طول ۲٫۶۰ متر در یک کانتیر حمل بار کشف شده است.

فاروق سلیمانی افزود: یک تبعه عراقی تاکسی­درم­ی کشف و ضبط شده را از استان های شمال کشور خریداری نموده و درصدد انتقال آن به کشور عراق بوده است.

سلیمانی گفت: این تبعه عراقی پس از کشف تاکسیدرمی توسط ماموران گمرک تمرچین، متواری شده و از طریق مرز پیرانشهر به کشور عراق گریخته است.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست پیرانشهر گفت: برابر گزارشات واصله و تحقیقات انجام گرفته لاشه تاکسیدرمی شده این پلنگ در شهرستان آستانه اشرفیه در استان گیلان خریداری شده است و از تازگی پوست و بویی که از آن منتشر می شود مشخص است که به تازگی و طی یک ماه گذشته قبل شکار شده است.

سلیمانی افزود: این تاکسیدرمی جهت تحقیقات بیشتر در اختیار کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی قرار گرفته است.