به گزارش خبرنگار علمی ایرنا، این قلاده شیر شش ماهه در قفسی به ابعاد یک متر در دو متر در نمایشگاه گردشگری در سالن 6 و 7 محل دایمی نمایشگاه های تهران نگهداری می شود.

ˈمحمدهادی حیدرزادهˈ مدیر کل محیط زیست استان تهران، در این باره به خبرنگار علمی ایرنا گفت: شرایط نگهداری این حیوان مورد تایید محیط زیست نیست؛ از این رو با هماهنگی های صورت گرفته این شیر تا آخر وقت اداری امروز (جمعه) به باغ وحش ارم منتقل خواهد شد.

به گفته وی، مدت پنج سال است که غرفه ارم اقدام به نمایش شیر در نمایشگاه گردشگری می کند.

تعدادی از بازدید کنندگان و سازمان های مردم نهاد زیست محیطی در بازدید از نمایشگاه، نسبت به شرایط نا مطلوب نگهداری این حیوان اعتراض کردند.

یکی از مسوولان غرفه نمایشگاه گردشگری در این باره گفت: مجوز انتقال این شیر از باغ وحش به نمایشگاه را رییس اداره کل محیط زیست استان تهران در 23 بهمن ماه جاری صادرکرد. در داخل مجوز ذکر شده حیوان با نصب میکروچیپ مجاز به نمایش در نمایشگاه است که این غرفه دار مدعی شده این دستگاه در بدن حیوان نصب شده است.

میکروچیپ دستگاه کوچکی است که در بدن حیوان نصب می شود که در صورت رها شدن از قفس در محدوده چند 10 متری قابل شناسایی است.

مسوولان غرفه مدعی هستند کل مساحت غرفه آن ها 30 متر است، از این رو قادر به فراهم کردن فضای بیشتری برای نگهداری حیوان نیستند.

هفتمین نمایشگاه بین المللی خدمات و تجهیزات صنعت گردشگری و هتلداری 24 تا 27 بهمن ماه در محل دایمی نمایشگاه های تهران برپاست.


منبع:ایرنا


لینک خبر : خبرگزاری جمهوری اسلامی - شیر نمایشگاه گردشگری به باغ وحش منتقل می شود