چرا بهترین اسپری برای پرندگان آب است. فقط آب ساده است ؟


اول :
از آنجا که شعار تبلیغاتی اسپری های خاص اینست که " پرهای پرنده شما را براق و درخشان میکنیم" . بنابراین در آنها روغن و مواد شیمیایی وجود دارد. قطعا، پرندگان هیچ نیازی به محصولات روغنی کارخانه ای
و حتی روغن های گیاهی طبیعی (آلوئه ورا) بر روی پرهای خود ندارند . این نوع از مواد افزودنی می تواند باعث جویدن پرها و کشیدن آنها توسط پرندگان و تلاش آنان برای خلاص شدن از پوشش غیر طبیعی نشسته بر پرهایشان شود.

دوم :
از آنجا که اگر شما بخواهید از اسپری استفاده کنید ، قطعا در زمان استفاده از این روش (اسپری کردن) پرنده تنفس میکند و امکان دارد مقداری از مواد روغنی این اسپری ها، (در اسپری آلوئه ورا روغن وجود دارد) به ریه ها نفوذ کرده و پرنده در معرض مشکلات تنفسی قرار گیرد و یا حتی باعث مرگ پرنده شود.

به یکی از مشتریان من در یکی از گروههای شناخته شده اکلکتوس در یاهو، مشاوره داده شده و به او توصیه کرده بودند از اسپری آلوئه ورا استفاده کند. او به طوطی اکلکتوس وسماری نر زیبا و سلامت خود آن را اسپری کرد. او به دفعات زیاد از اسپری حاوی آلوئه ورا استفاده کرد. طوطی قطرات کوچک روغن را استنشاق کرده و به دیسترس تنفسی دچار شد . قطرات روغن آلوئه ورا ریه ها و کیسه های هوای طوطی را پوشش داده بود. بعد از مدتی
طوطی او بی تحرک و بی حال شد و شروع کرد به جویدن پرهای خود. او تقریبا از دست رفت. مدتها و چندین هفته طول کشید تا او تقریبا به حال طبیعی خود بازگشت.

هیچ راهی برای از بین رفتن روغنی که بر سطح ریه ها نشسته وجود ندارد!

متوجه هستید که ممکن بود سلامت یک پرنده سالم به دلیل استفاده از اسپری آلوئه ورا برای همیشه به خطر بیافتد.

در پایان : استفاده از آب ساده بهترین اسپری برای حمام کردن پرنده شما است!

هر کسی که به شما توصیه میکند از هر چیز دیگری به جز آب ساده استفاده کنید نا آگاه است و به سادگی دنباله رو برخی از توصیه های مزخرف در برخی از گروه های اینترنتی و یا وب سایت ها شده است .
فقط از مواد طبیعی استفاده کنید و مطمئن باشید که پرنده شما در امان خواهند ماند.

" از این پیام به راحتی و بی تفکر نگذرید "
نویسنده : دکتر لائورلا دسبروگ (متخصص و پرورش دهنده طوطی سانان در امریکا)
مترجم : ن. رخش بهار (تفنگچی)