رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی گفت: یک قلاده سمور سنگی که با ورود به منزل یکی از ساکنان این شهرستان ۸ مرغ را کشته بود توسط صاحبخانه تحویل ماموران حفاظت محیط زیست و در طبیعت رهاسازی شد.به گزارش زیست آنلاین به نقل از فارس : علی باباخانی اظهار کرد یک سمور سنگی که باعث کشته شدن 8 قطعه مرغ در منزل یکی از اهالی روستای پاریاب شده بود توسط صاحبخانه که از دوستداران محیط زیست بود تحویل ماموران گارد محیط زیست ثلاث باباجانی شد.
وی اضافه کرد: ماموران اداره حفاظت محیط زیست ثلاث باباجانی این سمور سنگی را در دامان طبیعت رهاسازی کردند.


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی ادامه داد: سمور سنگی یکی از پستاندارانی بوده که در چرخه محیط زیست از اهمیت ویژه ای برخوردار است.


باباجانی تصریح کرد: این جانور دارای قدی کوچک، پاهای کوتاه و انگشت رو است؛ بدنش باریک و کشیده، پوستش نرم و از گوشتخواران کامل است.


وی خاطرنشان کرد: قد سمور سنگی در حدود 70 سانتیمتر و موهایش خاکستری تیره است و دارای لکه های سفید در زیر گردن بوده؛ پوزه اش باریک ولی کشیده نیست.


رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ثلاث باباجانی گفت: این جانور شبها برای شکار از لانه اش خارج میشود و به لانه های مرغان و کبوتران حمله میکند و با بی رحمی شدید آنها را میکشد.

منبع:زیست آنلاین