پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز گذشته (جمعه ۹۲/۱۱/۱۸) نیروهای یگان محیط زیست شهرستان فیروزکوه حین گشت و کنترل در عرصه های طبیعی این شهرستان متوجه حضور ۴ نفر شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات موسوم به تنگه نمرود شدند.
رئیس اداره محیط زیست فیروزکوه در این باره گفت: صبح دیروز سه نفر از نیروهای یگان محیط زیست این اداره مستقر در سرمحیطبانی ارجمند، آقایان مرتضی کیا، امیرحسین فیروزنیا و سید ابوالفضل حسینی، حین گشت زنی در ارتفاعات، چهار فرد مسلح را مشاهده و جهت دستگیری متخلفین به تعقیب نامحسوس آنان می پردازند.
رضاکرمی افزود: متخلفین متوجه حضور محیط بانان نشده و خود را برای شکار قوچ و میش وحشی آماده میکردند که با توجه به فاصله نسبتا زیاد با شکارچیان، محیط بانان برای جلوگیری از اقدام به شکار، ناچار به تیراندازی هوایی می شوند.

…………تصویر: شکارچیان غیرمجاز دستگیر شده در ارتفاعات شهرستان فیروزکوه پیش از اقدام به شکار
رئیس اداره محیط زیست فیروزکوه گفت: شکارچیان غیرمجاز پس از تیراندازی هوایی توسط محیط بانان، متواری شده و مامورین نیز با توجه به فاصله طولانی با متخلفین، مسیر بازگشت آنها را شناسایی و به کمین می نشینند.
متخلفین که تا ساعت ۱۹ شب در ارتفاعات پنهان شده بودند پس از تاریکی کامل هوا و هنگام بازگشت از ارتفاعات در کمین محیط بانان غافلگیر شدند.
رضاکرمی افزود: یکی از شکارچیان غیرمجاز به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو با استفاده از تاریکی شب موفق به فرار میشود اما ۳ نفر دیگر که به دلیل خستگی بر اثر ساعت ها پیاده روی در ارتفاعات، توان چندانی نداشتند بدون هرگونه مقاومتی دستگیر شدند.
در جریان بازرسی از شکارچیان غیرمجاز یک قبضه اسلحه کمرشکن دولول، ۳۰ فشنگ ساچمه زنی، ۲ فشنگ چهارپاره و ۴ عدد فشنگ گلوله زنی برنو کشف و ضبط گردید.
کرمی اظهار داشت: متخلفین پس از بازداشت و تشکیل پرونده تخلف جهت سیر مرحل قانونی تحویل مقامات قضایی شده و تلاش برای شناسایی و دستگیری متهم فراری همچنان ادامه دارد.