برگرفته از کتاب "راهنمای جامع نگهداری حیوانات" اثر "جنیفر تامسون" (A Comprehensive Pet Owner's Guide )
مترجم: مهرداد نجفیگلدفیش دم بادبزنی:

زادگاه:
چین

سایز:
ماکزیمم طول ماهی 6 اینچ (18 سانتی متر) می باشد.

طول عمر:
متوسط طول عمر او بین 12 تا 15 سال است.

توصیف بدنی:
دم باد بزنی یک گلدفیش زیبا بوده که ایده آل بری مبتدیان می باشد.دم باد بزنی به لحاظ بدن کوچک با دم چند تکه از دیگر گونه های گلدفیش متمایز می شود.سالها پیش این ماهی دارای دو نوع استاندارد دم بود:یکی دم بلند و نازک و دیگری کوتاه و قطور.امروزه با هم ترکیب شده و دمی با شکل متوسط به وجود آمده.

تنوع رنگ دم بادبزنی:
دم بادبزنی در رنگهای بنفش، قرمز، نارنجی، زرد و قهوه ای با پیش زمینه آبی یافت می شود.آنها همچنین در رنگهای فلزی دیده می شوند.

محل نگهداری:
دم بادبزنی علاقه به شنا کردن بین گیاهان دارد،پس بهتر است آکواریوم خود را با گیاهان آب شیرین و برکه ای تزئین کنید.دم باد بزنی باید با دیگر ماهیان نگهداری شود.استفاده از گیاه جاواموس در آکواریوم به زنده ماندن نوزادان تازه هچ شده کمک می کند.

دما:
دما از 65 تا 72 درجه فارنهایت (18-22 درجه سانتی گراد) می تواند باشد.

سطح حرکت در آب:
او می تواند در تمامی سطوح آب شنا کند.

تغذیه:
دم بادبزنی همه چیز خوار است.بنابراین می توانید از تمامی انواع غذاهای تازه، یخی و خشک به او بدهید.همچنین می توانید از غذاهای زنده مانند کرم خونی، دافنی و کرم های توبیفکس به آنها بدهید.اما اطمینان حاصل کنید که غذاهای زنده به باکتری ها و قارچ ها آلوده نباشد.غذاهای منجمد یا خشک گزینه بهتر و مطمئن تر هستند.

تولید مثل:
او آسانترین نوع ماهی برای تولید مثل است.دم بادبزنی های بالغ باید در شرایط تولید مثل قرار بگیرند. تا حدود 1000 تخم می گذارند و نوزادان بعد از 5 تا 6 روز از تخم هچ می شوند.
توجه: کلیه ی مطالب و مقالات این سایت متعلق به پارسی پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران (Aka Networks) است. استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپیوتری ایران پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت می بایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید:

منبع: www.parsipet.ir
مترجم: مهرداد ( Discjockey )