حیوانات باغ وحش تهران در قفس تنهایی + عکس و فیلم


حکیم مهر - جمعی از دامپزشکان ، فعالان محیط زیست و حقوق حیوانات بارها نسبت به وضعیت نگهداری از حیوانات در باغ وحش‎*های مختلف کشور و از جمله باغ وحش تهران ابراز نگرانی و گلایه کرده‎*اند.
به گزارش یام نیوز ، دکتر سید جاوید آل داود رئیس انجمن حمایت از حیوانات به فاصله زیاد روش نگهداری از حیوانات در باغ وحش‎های کشورمان نسبت به معیارهای جهانی اشاره کرده و گفته است : روش نگهداری حیوانات در باغ وحش های ما با معیار های جهانی فاصله زیادی دارد که باعث گردیده استقبال از این مراکز روند نزولی داشته باشد. به همین دلیل نیز درامدزایی خوبی ندارند که منجر به آن شده است تا مسولان باغ وحش ها هزینه ها را کاهش دهند، نتیجه آنکه کیفیت نامرغوب و کم شدن غذاهای حیوانات را شاهد هستیم.
دکتر آل داود

دکتر کهرم استاد دانشگاه و شکاربان هم در این زمینه گفته است : کل مساحت باغ وحش تهران 5/5 هکتار است و وضعیت کنونی آن در شان پایتخت نیست. فضایی که برای نگهداری حیوانات مورد استفاده قرار گرفته مناسب نیست و به همین دلیل ناگزیر حیوانات را در قفس های کوچک و اغلب کثیف نگهداری می کنند.
دکتر کهرم

دکتر لطفی‎زاده رئیس مرکز مجازی پژوهشهای راهبردی دامپزشکی نیز به ایسنا گفته است : متأسفانه باغ وحش تهران روند رو به رشدی ندارد و مسوولان مربوط باید در سه زمینه محل نگهداری برای تأمین رفاه حیوانات، تغذیه مناسب و پیشگیری از ابتلا به بیماری*های مختلف اقدامات عاجلی انجام دهند.
وی در برنامه رادیویی کاوشگر 22 رادیو جوان افزوده است : باغ وحش نباید تبدیل به زندان و شکنجه*گاه حیوان شود و هر حیوانی را هم نمی‎توان در باغ وحش نگه داشت. مثلاً اخیراً می‎بینیم برخی گونه*های سگ یا گربه در باغ وحش نگهداری می*شود که کاری نادرست است. باغ وحشی که تنها چند قفس برای نگهداری حیوانات است با استانداردهای لازم در این زمینه فاصله زیادی دارد و باید اگر نمی*توانیم محیط زیست طبیعی حیوان را در غالب پارک وحش تأمین کنیم حداقل آن محیط را به نوع طبیعی آن شبیه سازیم.
دکتر لطفی‎زاده

در همین زمینه با کلیک بر روی آدرس زیر می توانید به طور آنلاین مستندی ده دقیقه*ای از وضعیت حیوانات باغ وحش را مشاهده نمایید.


برای دانلود این فیلم مستند هم روی آدرس زیر کلیک نموده و پس از دانلود نام فایل را به Tehran Zoo.mp4 تغییر دهید.