بهره برداری پارک پردیسان به شهرداری تهران واگذار شد

۹ بهمن ۱۳۹۲پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران
: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص این واگذاری گفت: با عنایت به اینکه اعتقاد داریم بوستان های درون شهری نیاز به مدیریت یکپارچه دارد و باید در اختیار شهرداری باشد به همین دلیل مقرر شده است صرفا بهره برداری زون تفرجی پارک پردیسان به شهرداری تهران واگذار شده و بهره برداری زون اداری و پژوهشی و مالکیت همچنان در اختیار سازمان محیط زیست باقی خواهد ماند.

محمد هادی حیدرزاده در ادامه تصریح کرد: بهره برداری پارک پردیسان طی قراردادی ۱۰ ساله به شهرداری واگذار خواهد شد که البته این مدت قابل تمدید تا ۳۰ سال است.
مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: بهره برداری براساس طرح مصوب پارک و با ۲ رویکرد آموزشی و تفریحی و با نظارت کمیته راهبردی با حضور نمایندگان شهرداری تهران، شورای شهر تهران، سازمان محیط زیست و یکی از تشکل های زیست محیطی صورت خواهد گرفت.
وی ادامه داد: طرح جامع پارک پردیسان قبل از پیروزی جمهوری اسلامی تصویب شده که البته بعضی از قسمت ها نیاز به بازنگری دارد.
محمد هادی حیدرزاده با اشاره به اینکه مراحل حقوقی این تفاهم نامه درحال انجام است، افزود: در همین راستا چندین جلسه با شهرداری برگزار کرده ایم. همچنین برخی اقدامات نیز شروع شده است و امیدواریم با این کار این فضا از بسیاری از آسیب ها در امان بماند.
وی افزود: طبق تفاهم نامه تنوع زیستی و گیاهی پارک حفظ خواهد شد و نحوه نگهداری آنها طبق طرح جامع پارک خواهد بود.