فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  6
لایک لایک:  9
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,725

  8 ۱۲بهمن لباس تیم ملی فوتبال با طرح یوزپلنگ ایرانی رونمایی می شود

  مدیر ملی پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی اعلام کرد: پس از موافقت فیفا درمورد نقش بستن تصویر یوزپلنگ ایرانی بر لباس فوتبالیست های ایرانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴، قرار است روز۱۲ بهمن ماه این لباس رونمایی شود.

  پس از رایزنی های فراوان بین فدراسیون فوتبال ایران و فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا ) بالاخره با لوگوی یوزپلنگ ایرانی بر روی لباس بازیکنان تیم ملی فوتبال برای حضور در جام جهانی برزیل 2014 موافقت شد.

  مسابقات فوتبال جام جهانی2014 برزیل در ژوئن - خرداد 93- همزمان در 12 شهر برزیل برگزار می شود.

  هومن جوکارمدیر ملی پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی امروز - شنبه - در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا گفت: بعد از اعلام موافقت فیفا درروزهای اخیر، لباس تیم ملی فوتبال ایران با طرح یوز پلنگ آسیایی روز 12 بهمن ماه رونمایی می شود.

  وی افزود: قرار است مراسم رونمایی از این لوگو در هتل المپیک به میزبانی فدراسیون فوتبال کشور و حضور مسوولان محیط زیست و برخی مقامات کشور برگزار انجام شود.

  جوکار درباره نحوه نقش بندی این تصویر بر روی لباس اعضای تیم ملی فوتبال توضیح داد: ابتدا قرار بود لوگو در یک فضای 10 سانتیمتر مربعی در سمت راست سینه لباس بازیکنان تیم ملی فوتبال نصب شود که با مخالفت فیفا مواجه شد که بعد از آن پیشنهاد اینکه این طرح در تار و پود پارچه لباس بازیکنان در ابعاد بزرگتری بافته شود مطرح شد و اینکه روز 12 بهمن ماه کدام طرح رونمایی می شود هنوز مشخص نشده است.

  وی با ابراز خوشحالی از این که بالاخره یوزپلنگ آسیایی به جام جهانی می رود تاکید کرد: مساله مهم در این میان استفاده بهینه از این فرصت برای شناساندن این گونه ارزشمند روبه انقراض است.

  جوکار گفت: باید تلاش کنیم تا یوزپلنگ ایرانی به عنوان سمبلی جهانی شناخته شود و تمام دنیا پیام زیست محیطی این حرکت را درک کنند که این کار وظیفه محیط زیست ، سازمان های مردم نهاد و تمام مسوولان ودستگاههای ذیربط است.

  وی اظهار داشت: باید برای رسیدن به این هدف یک برنامه جامع و استراتژیک ترسیم شود تا به بهترین شکل ممکن از این فرصت جهانی مناسب استفاده شود.

  مدیر ملی پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی گفت: برای سازمان حفاظت محیط زیست فقط نصب طرح یوزپلنگ بر روی لباس بازیکنان مهم نیست، بلکه این موضوع مهم است که از این شرایط به وجود آمده به نحو مطلوب استفاده شود تا اهمیت حفظ این گونه با ارزش بر همگان روشن شود.

  وی تاکید کرد: باید بتوانیم از این ابزار خوب برای آگاهی سازی عمومی استفاده و مشخص کنیم که بعد از این چگونه این سمبل و الگو چگونه حفظ شود، یعنی متولیان جاده سازی در کشور حواسشان به مسیر جاده کشی باشد یا یک دامدار برای حفظ گله خود راه بهتری از کشتن حیوانات انتخاب کند.

  جوکار گفت: البته فدراسیون فوتبال ایران هم در تلاش است تا مکان هایی مانند وسایل بازیکنان که امکان نصب این تصویر وجود دارد را شناسایی و به کارگروه تهیه لوگوی یوزپلنگ ایرانی بر روی لباس بازیکنان تیم فوتبال برای جام جهانی 2014 اعلام کند.

  جوکار اظهار داشت: بخشی از کارگروه تهیه لوگوی یوزپلنگ ایرانی بر روی لباس بازیکنان تیم فوتبال برای جام جهانی 2014 متولی تهیه پیام زیست محیطی در راستای طرح یوزپلنگ آسیایی در بازی های جام جهانی برزیل است که تا کنون چند پیام تهیه کرده اما هنوز انتخاب نهایی صورت نگرفته است.

  15 آبان ماه که سپ بلاتر رییس فیفا به ایران سفر کرده بود با معصومه ابتکار معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست دیدار کرد و آنها در گفت وگوهای مشترکی در مورد استفاده از نقش یوزپلنگ بر روی لباس بازیکنان به تفاهم رسیدند و رییس فیفا حضور یوزپلنگ روی لباس تیم ملی را تایید کرد.

  بعد از این موافقت دوجانبه ، کارگروهی برای تهیه لوگوی مورد نیاز برای نصب بر روی لباس بازیکنان تهیه شد و بعد از مدتی لوگوی آماده شده برای تایید به فدراسیون فوتبال ایران فرستاده شد که بعد از رایزنی که با فیفا صورت گرفت آنها با نصب لوگو بر روی لباس مخالفت کردند.

  پیشترجوکار مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی دراین باره به خبرنگار علمی ایرنا گفته بود؛ فیفا با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران با نصب لوگوی یوزپلنگ ایرانی بر روی لباس بازیکنان تیم ملی در مسابقات جام جهانی 2014 برزیل به دلیل تعارض با قوانین این سازمان مخالفت کرد.

  به گفته وی فدراسیون بین المللی فوتبال، با ارسال نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران ضمن ابراز خرسندی سپ بلاتر رییس فیفا در مورد حمایت از یوزپلنگ ایرانی، اعلام کرد به استناد بند 7 ماده 11 آیین نامه مربوط به وسایل بازیکنان ، نصب لوگوی یوزپلنگ ایرانی روی پیراهن بازیکنان امکان پذیر نیست.

  *** نماد سایر کشورها

  استفاده ازحیوانات به عنوان نماد کشورها در مسابقات بین المللی ورزشی سابقه نسبتا دیرینه ای دارد ، دراین روند معمولا حیواناتی که در خطر انقراض هستند به عنوان سمبل کشورها استفاده می شوند تا از این طریق از افکار و توانمندیهای مردم ودولت ها در حمایت از این حیوانات و حیات وحش متعلق به آنها استفاده شود.

  مثلا ˈ پاندا ˈ به عنوان خرسی که تنها زیستگاه آن چین است، در اکثر رویدادهای ورزشی این کشور به عنوان نماد به کار گرفته می شود. قطر نیز در مسابقات اخیرجام ملت های آسیا از اوریکس (نوعی بز) به عنوان نماد خود استفاده کردند.

  کشورهایی مانند فرانسه ، انگلستان ، نیجریه و ساحل عاج به ترتیب حیواناتی مانند خروس ، شیر ، عقاب و فیل را نماد دایمی خود اعلام کرده اند و از این نمادها در تمام برنامه های رسمی آنها استفاده می شود.البته برخی از نمادهای حیوانی دارای تاریخچه غیر زیست محیطی نیز هست.

  برزیل هم به عنوان کشور میزبان بازی های جام جهانی 2014 یک گونه در خطر انقراص با نام ˈ آرمادیلوی ˈ را به عنوان سنبل خوش شانسی تیم فوتبال خود انتخاب کرده است که این حیوان یک پستاندار بچه زای کوچک و نادر است که به خاطر پوسته سخت بدنش آن را به این نام می خوانند. این جانور به خاطر پوشش زرهی خود معروف است و یک گونه در خظر انقراض است.

  *** یوزپلنگ آسیایی یا ایرانی

  یوزپلنگ یا یوز با نام علمی Acinonyx jubatus، جانوری مهره دار و پستاندار از راسته گوشتخواران، خانواده گربه سانان است. این جانور در گذشته در بیشتر مناطق آفریقا و گستره وسیعی از آسیای مرکزی و شبه قاره هند وجود داشت، اما امروزه با کاهش شدید جمعیت روبرو شده است و تنها در ایران زیست دارد . از این رو به یوز پلنگ آسیایی، یوزپلنگ ایرانی نیز گفته می شود.

  از میان دو زیرگونه اصلی یوزپلنگ، یکی از زیرگونه ها که با نام یوزپلنگ آسیایی یا یوزپلنگ ایرانی شناخته می شود در خطر جدی انقراض است و تعداد کمی از آن در دشت های مرکزی ایران یافت می شود.

  طعمه معمول یوزها آهوها (به ویژه آهوی تامسون)، ایمپالا ( ایمپالا گاوسانی با جثه متوسط است که در آفریقا زندگی می کند) و دیگر پستانداران سم دار حداکثر تا 40 کیلوگرم وزن هستند.

  یوزپلنگ آسیایی یا یوزپلنگ ایرانی به شدت در معرض خطر انقراض است که اکنون تنها چند ده قلاده از آن در ایران یافت می شود. بر اساس آخرین اطلاعات حدود 50 قلاده یوزپلنگ در ایران وجود دارد.

  شکار بی رویه، از بین رفتن زیستگاه یوزها توسط انسان ، کاهش منایع غذایی این حیوان مانند آهو و غزال و جاده سازی های غیر اصولی عوامل اصلی تهدید کننده حیات این گربه سان است.

  از این رو با هدف حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با همکاری برنامه توسعه سازمان ملل و سازمان حفاظت محیط زیست در سال 2001 در کشور شروع به کار کرد امری که سبب شد این حیوان از خطر انقراض نجات یابد اما به دلیل کاهش شدید جمعیت همچنان در معرض تهدید قرار دارد.


  منبع:زیست آنلاین

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 2. #2
  کاربر عالی

  تخصص
  كارمند.روانشناس
  محل سکونت
  بابل و تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  فنچ زبرا و نرگسی
  تاریخ عضویت
  Dec 2013
  شماره عضویت
  15053
  میانگین پست در روز
  0.27
  تعداد ارسال ها
  388
  کاشکی لابلای برنامه های جام جهانی هم از این موجود دوس داشتنی اسمی برده بشه تا همه بدونن چقدر مهمه.البته با حضور دشمن اصلی این جاندار یعنی موجودی به نام عادل فردوسی پور بعید به نظر میرسه.برای اون آبروی انسان ها مهم نیست چه برسه به یوز.این آدما کور رنگی دارن.رنگی که میبینن فقط رنگه پوله

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 7th November 2013, 11:57 AM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th October 2013, 05:09 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 20th September 2013, 08:10 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th September 2013, 06:35 PM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th April 2013, 08:43 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ