پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در استان تهران، حین گشت زنی متوجه یک خودروی پاترول دو درب شدند که در یک دره مخفی شده بود و سرنشینی نداشت.
امامعلی یگانزاده رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: محیط بانان به جستجوی اطراف محل توقف خودرو پرداخته و پس از دوربین کشی متوجه حضور ۳ نفر در ارتفاعات شدند. مامورین بصورت نامحسوس به افراد مشکوک نزدیک شده و برای دستگیری آنها اقدام نمودند.


یگانزاده افزود: متخلفین که متوجه حضور محیط بانان شدند اقدام به فرار نموده و پس از مدتی تعقیب و گریز در ارتفاعات دو نفر از آنها دستگیر و نفر سوم به همراه یک قبضه اسلحه شکاری موفق به فرار از دست مامورین گردید.
پس از انتقال متخلفین به پایین دست ارتفاعات، محیط بانان به بازرسی از خودروی آنها پرداخته و در جریان این بازرسی دستگاه و تجهیزات گنج یاب، تعداد ۱۶۰ عدد فشنگ ساچمه زنی، ۸ عدد فشنگ چهارپاره، یک قبضه کلت کمری گازی غیرمجاز، یک قبضه کلت کمری بادی غیرمجاز، پروژکتور، چاقو و یک جلد کتاب کشف و ضبط گردید.

رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار گفت: متهمین پس از دستگیری تحویل پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان پاکدشت شده و در جریان بازجویی های تخصصی پلیس، نفر سوم که متواری شده بود نیز شناسایی، دستگیر و از ناحیه وی یک قبضه اسلحه شکاری دولول کشف گردید.

امامعلی یگانزاده اظهار داشت: متهمین به جرم حمل سلاح غیرمجاز و تجهیزات گنج یاب در اختیار پلیس اطلاعات و امنیت قرار داشته و به جرم اقدام به شروع به شکار غیرمجاز از سوی محیط زیست استان تهران به مراجع قضایی معرفی گردیدند.