پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان جاجرم خراسان شمالی، حین گشت زنی در مناطق آزاد این شهرستان، حوالی غروب آفتاب در محدوده ای به نام مارسنگ به دو نفر راکب یک دستگاه موتورسیکلت مشکوک شدند.
رئیس اداره محیط زیست جاجرم در این باره گفت: محیط بانان در مسیر افراد مشکوک به کمین نشسته و به محض نزدیک شدن موتورسیکلت فرمان ایست صادر نمودند اما راکبین موتورسیکلت بدون توجه به فرمان ایست مامورین، سعی می کنند از کمین محیط بانان عبور کرده و متواری شوند.
محمد هراتی افزود: محیط بانان برای متوقف نمودن موتورسیکلت اقدام به تیراندازی هوایی می کنند اما شکارچیان توقف نکرده و به فرار ادامه می دهند. در این حین یکی از محیط بانان با متخلفین گلاویز شده و موتورسیکلت آنها سرنگون می شود.

……………………….تصویر: موتورسیکلت و اسلحه تک لول غیرمجاز کشف شده از متهمین
رئیس اداره محیط زیست جاجرم گفت: یکی از شکارچیان پس از سرنگونی موتورسیکلت توسط مامورین دستگیر و نفر دوم موفق می شود به همراه یک قبضه اسلحه شکاری با پای پیاده فرار کند.
متهم دستگیر شده جهت تحقیقات تکمیلی تحویل پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان جاجرم شده و در جریان بازجویی های تخصصی علاوه بر معرفی متهم فراری و مشخصات اسلحه مذکور، اعتراف می کند که در روز دستگیری قصد شکار غیرمجاز قوچ وحشی را داشتند که در کمین محیط بانان گرفتار شده اند.
متهم فراری نیز که از سوی مامورین شناسایی شده بود، به فاصله یک روز خود را معرفی نموده و یک قبضه اسلحه شکاری تک لول غیرمجاز را نیز که در روز درگیری حمل می نمود به مامورین تحویل می دهد.

…………………. .تصویر بدست آمده از گوشی تلفن همراه متهمین مربوط به شکار یک بره آهو
محمد هراتی افزود: همچنین در جریان بازرسی از گوشی تلفن همراه متهم دستگیر شده، تصاویری از شکار بیرحمانه یک بره آهو توسط مجرمین که در تاریخ دیگری و در اراضی مشرف به حاشیه شمالی پناهگاه حیات وحش میاندشت رخ داده بود، بدست آمد.
متهمین جهت رسیدگی به جرم شکار غیرمجاز یک راس بره آهو، حمل سلاح غیرمجاز، اقدام به شروع به شکار و درگیری با محیط بانان تحویل مراجع قضایی گردیدند.