مجلس و دولت در برخورد با عاملین کشتار پلنگ ها و گوزن زرد جدی هستند

۱ بهمن ۱۳۹۲پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران:
رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، گفت: کشتار گونه های جانواری در حال انقراض چون پلنگ ایرانی و گوزن زرد موضوع حساسی است که مجلس و دولت برای مقابله با آن جدی هستند.

محمدرضا تابش در گفت وگو با خانه ملت٬ با انتقاد از عملکرد نیروهای امنیتی در مقابله با شلیک به گوزن زرد ایرانی در پارک پردیسان افزود: نیروهای امنیتی٬ انتظامی و قوه قضاییه مسئول این حادثه بوده و باید هر چه سریعتر عامل یا عاملان آن را دستگیر کرده و اشد مجازات را برای آنان منظور کنند.


این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه حفاظت از گونه های کمیاب در حال انقراض وظیفه سازمان حفاظت از محیط زیست است٬ تصریح کرد: با حضور خانم ابتکار در راس سازمان حفاظت محیط زیست وضعیت حمایت از گونه های نادر جانوری رو به بهبود است.
وی با بیان اینکه تنها سازمان حفاظت از محیط زیست مسئولیت حفظ گونه های جانوری در حال انقراض را بر عهده ندارد٬ گفت: تمامی مسئولان و دستگاه ها باید با همکاری یکدیگر به حفاظت از گونه های جانوری کمیاب اقدام کنند.


تابش با تاکید بر اینکه دستگاه ها و سازمانهای مختلفی وظیفه حمایت از گونه های مختلف جانوری را برعهده دارند٬ افزود: سازمان حفاظت از محیط زیست وظیفه نظارت بر عملکرد سازمانهای مختلف در رابطه با محیط طبیعی را بر عهده دارد.


رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس٬ یادآور شد: موضوع تخریب گونه های گیاهی و جانوری این روزها در مرکز توجه مسئولان قرار گرفته و در همین راستا لازم است با متخلفانی که به نوعی سعی در از بین بردن گونه های کمیاب گیاهی و جانوری دارند برخورد جدی صورت گیرد.