پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: بر اثر حمله گرگ به روستای حسین آباد شهرستان جوین ۵ راس گوسفند تلف و یک جوان ۲۰ ساله بشدت زخمی شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جوین در این باره گفت: یک قلاده گرگ خاکستری با ورود به آغل گوسفندان در روستای حسین آباد ابتدا پنج راس گوسفند را درید و سپس با حمله به یکی از جوانان روستا وی را بشدت از ناحیه پا و صورت زخمی نمود.
قاسم دستورانی افزود: پس از این حادثه با تجمع اهالی، گرگ مهاجم در حیات یک منزل مسکونی توسط مردم دوره شده و با ضربات چوب و سنگ از پای درآمد.

…………….تصویر: گرگ مهاجم پس از کشته شدن توسط اهالی روستای حسین آباد شهرستان جوین
دستورانی گفت: متاسفانه جراحات این جوان که ۲۰ سال سن دارد، از ناحیه پا بسیار عمیق است و به اعصاب پای وی نیز آسیب جدی وارد شده است.
هم اکنون پای این جوان روستایی مورد عمل جراحی قرار گرفته است ولی بدلیل عفونت در عضو آسیب دیده از بیمارستان امدادی سبزوار به بخش عفونی بیمارستان واصی این شهر منتقل شده است که امیدواریم هرچه سریعتر سلامتی خود را بازیابد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان جوین گفت: از خون و مغز این گرگ خاکستری نمونه برداری و جهت تشخیص ابتلا به حاری و سایر امراض به اداره حفاظت محیط زیست خراسان رضوی و از آنجا به تهران منتقل شده است.