آبشار شکرآب، فشمنام آبشار: آبشار شکرآب، فشم


آبشار شکرآب فشم در موقعیت جغرافیایی E512525 N355536 در استان تهران واقع است.


روستای شکرآب در 13 کیلومتری فشم و در میان باغ*های سرسبز منطقه جلوه زیبایی دارد. 4 کیلومتر مانده به فشم، یک دوراهی است که مسیر سمت چپ به اوشان، باغ گل، ایگل، آهار و شکرآب منتهی می*شود. از محل روستای آهار تا آبشار حداکثر۲ ساعت پیاده روی باید طی کرد. رودخانه آهار به طول 15 کیلومتر از دامنه*های کوه صندوق چال سرچشمه گرفته و در مسیر خود از دره*های کوه تاربیشه گذشته و پس از طی کردن روستاهای مسیر به جاجرود می*ریزد.پس از طی کردن شهر اوشان و روستای آهار به منطقه ییلاقی شکراب میرسیم. از روستای آهار تا شکرآب باغ*های فراوان گیلاس و آلبالو وجود دارد که در ماه*های اواخر خرداد تا اوایل مرداد درختان پر از میوه می*شوند.


مسیر آهار به آبشار شکرآب یکی از مسیرهای دیدنی و جذاب تهران است که با داشتن طبیعتی زیبا پذیرای میهمانان و گردشگران فراوانی است. وجود رودخانه زلال، کوه های مرتفع، درختان سبز و راه نسبتا هموار آن، این نقطه را به منطقه*ای پر بازدید مبدل کرده است.
بهترین فصل بازدید از این روستا بهار (به دلیل وجود شکوفه های گیلاس) و پاییز (با درختان رنگارنگ) است. شکرآب باغستاني است ييلاقي و باصفا در غرب دره آهاي که چند قنات و چشمه آب از جمله چشمه برفي شکرآب بر زيبايي هاي آن افزوده است.


اين روستا و مسيرهاي غربي آن(منتهي به شهرستانک) محلي براي سياحت و شکار شاهان قاجار نيز بوده است. آبشار پرآب اين روستا يکي از زيباترين مناظر طبيعي آن است. همچنان آبشاري فصلي و بسيار زيبا موسوم به آبشار چهل پله در دامنه هاي کوه قلعه دختر آهار گزارش شده که از مجموعه اي از آبشارهاي زيبا تشکيل شده است.
منبع:کویرها و بیابان های ایران


لینک : آبشار شکرآب، فشم