پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان فیروزکوه در استان تهران حین گشت زنی در منطقه شکار ممنوع کاوه ده متوجه صدای شلیک چندین گلوله در ارتفاعات شدند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه در گفت و گو با خبرنگار دیده بان محیط زیست گفت: محیط بانان به جستجوی ارتفاعات پرداخته و پس از دوربین کشی متوجه حضور یک خودرو تویوتا هایلوکس و دو فرد مسلح در کنار خودرو شدند.
رضا کرمی افزود: محیط بانان بصورت نامحسوس به خودرو نزدیک شده، هر دو نفر را دستگیر نمودند و متوجه لاشه یک گرگ خاکستری شدند که بر اثر شلیک گلوله شکارچیان تلف شده بود.

کرمی گفت: در جریان بازرسی از متخلفین علاوه بر لاشه گرگ، یک قبضه اسلحه گلوله زنی، یک قبضه اسلحه ساچمه زنی، ۲۷ عدد فشنگ، یک دستگاه خودروی تویوتا هایلوکس دوکابین، دوربین عکاسی و فیلمبرداری، دو بیسیم و یک دستگاه فاصله سنج کشف و ضبط گردید.
در ادامه محیط بانان که صدای چندین شلیک گلوله شنیده بودند به موضوع مشکوک شده، به بررسی اطراف محل حضور شکارچیان پرداخته و پس از مدتی جستجو با آثار خون بر روی زمین برخورد نمودند.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان فیروزکوه افزود: محیط بانان رد خون را دنبال کرده و پس از طی مسیری طولانی با لاشه یک راس میش وحشی برخورد نمودند که با شلیک شکارچیان زخمی شده و پس از فرار و پیمودن مسافتی، بر اثر خونریزی تلف شده بود. با توجه به اتمام فصل جفتگیری در سال جاری به احتمال بسیار زیاد میش وحشی آبستن بوده که این موضوع در دست بررسی است.
متهمین پس از پرداخت مبلغ ۶۸ میلیون ریال جریمه نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار غیرمجاز یک قلاده گرگ خاکستری و یک راس میش وحشی، جهت رسیدگی به جنبه عمومی جرم شکار غیرمجاز گونهای جانوری حمایت شده در دادگاه محاکمه و به حبس یا پرداخت جریمه نقدی و در صورت تکرار جرم به هر دو مورد محکوم خواهند شد.

متهمین از افراد متمول منطقه بوده که بلافاصله پس از دستگیری، جریمه نقدی ۶۸ میلیون ریالی را واریز نموده اند و صرفا برای تفریح دست به کشتار گرگ و یک میش وحشی زده اند. در بازرسی از دوربین عکاسی همراه شکارچیان مشخص شد که پس از کشتار گرگ، عکس های یادگاری متعددی با لاشه حیوان گرفته اند.