پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: محیط بانان پارک ملی خجیر در استان تهران روز یکشنبه ۹۲/۱۰/۲۲ ساعت ۱۵٫۳۰ حین گشت زنی متوجه صدای شلیک دو گلوله در ارتفاعات کاچیران واقع در پارک ملی خجیر شدند.
رئیس اداره پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: پس از تماس تلفنی یکی از محیط بانان با اداره مبنی بر شنیدن صدای شلیک گلوله، بلافاصله گروهی از نیروهای کمکی به منطقه اعزام و به جستجوی محدوده انتشار صدای شلیک گلوله پرداختند.

امامعلی یگانزاده افزود: محیط بانان پس از چندین ساعت جستجو متوجه یک خودروی سواری پژو پارس سفید رنگ در یکی از جاده های خاکی منتهی به منطقه شده و زمانیکه برای بازرسی به سمت خودروی مذکور حرکت می کنند یکی از سرنشینان خودرو به همراه یک قبضه اسلحه از ماشین پیاده شده و به سمت ارتفاعات فرار می کند.

یگانزاده گفت: دو نفر از محیط بانان به تعقیب متخلف فراری پرداخته و بقیه نیروها برای مسدود کردن مسیر خروجی و بازداشت راننده خودرو وارد عمل شدند.

راننده خودرو که متوجه مسدود بودن راه خروج و عدم امکان فرار با خودرو شده بود، لاشه شکاری را از داخل ماشین به بیرون منتقل و لاشه را پیش از دستگیر شدن در نیزارهای حاشیه جاده مخفی می کند.

محیط بانان راننده را دستگیر نموده و در جستجوی مسیر حرکت خودرو لاشه شکار را نیز از لابلای گیاهان حاشیه جاده کشف می کنند. همچنین پس از مدتی تعقیب و گریز در کوه، محیط بانان موفق می شوند متخلف فراری را نیز دستگیر و ضمن توقیف اسلحه به پاسگاه محیط بانی منتقل نمایند.
از متخلفین اجزاء بدن یک راس قوچ وحشی، یک قبضه اسلحه برنو، ۲۰ عدد فشنگ گلوله زنی و دو دستگاه دوربین چشمی کشف و ضبط گردید.

پرونده متهمین به شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان پردیس ارجاع و این پرونده هم اکنون در حال رسیدگی می باشد.