مقدمه
این دوربین از لنز 1000-24 میلیمتر و بزرگنمایی اپتیکال 42 برابر برخوردار می باشد و کاربران میتوانند از تمام سوژه ها با بهترین و زیباترین زاویه دید عکسبرداری کنند زیرا HS50 از لرزش گیر اپتیکال بهره مند است و قابلیت خلق عکس های شفاف و واضح را فراهم میکند.برای اطمینان از کیفیت بهتر عکس هایتان در این لنز از 3 عنصر آسفریکال ، ED و ثابت استفاده شده است. HS50 EXR دارای حسگر CMOS EXR با کیفیت 16 مگاپیکسل و سنسور یک دوم اینچی این دوربین را تبدیل به دوربینی قدرتمند برای عکاسی از سوژه های متحرک کرده است. و سرعت حسگر آن 2 برابر سرعت مدل پیشین خود می باشد.در حالت EXR AUTO از 3 مود رفتاری حسگر (DR / SN / HR ) یکی انتخاب میشود و سوژه را از بین 108 نوع مختلف شناسایی میکند و بهترین تنظیمات به صورت خودکار به کار گرفته میشود.صفحه نمایش این محصول جدید 3 اینچی و با رزولوشن 92000 پیکسل است و از کیفیت و شفافیت عالی برخوردار می باشدو همچنین به عکاسی در نور مستقیم آفتاب بسیار کمک میکند.قابلیت فیلمبرداری دوربین دیجیتال فوجی HS50 به صورت فول اچ دی و با سرعت 60 فریم بر ثانیه می باشد و فیلم های روان و صافی را خلق میکند.فوکوس خودکار این دوربین در حالت عکاسی خلاصه نمی شود و در حالت فیلم برداری نیز کار میکند.ضبط صدا در دوربین دیجیتالHS50 استریو است که صدای صاف و بدون نویز را به کاربران ارائه میدهد و البته فرمت فیلمبرداری آن MPEG-4و H.264 میباشد.

اگر مایل به خلاقیت بیشتر در ویدئو هایتان میباشید میتوانید فیلم ها را با رزولوشن کمتر و با سرعت 480 فریم بر ثانیه ضبط کنید و یا فیلم های حرکت آهسته ی شگفت انگیز بگیرید و با انتخاب مود CONTINUS SHOOTING در این دوربین قادر به عکاسی پیاپی با سرعت 11 فریم بر ثانیه می باشید یعنی میتوانید 11 عکس در ثانیه بگیرید.عکاسی ماکرو از 1 سانتی متری سوژه و توانایی عکاسی ROW از قابلیت های دیگر FINEPIX HS50 EXR فوجی می باشد.حداقل کمینه ی کانونی این دوربین F/2.8 و حداکثر F/5.6 می باشد که کمینه ی خوبی محسوب میشود.زمان بین دو عکس و زمان فوکوس دوربین 05/0 ثانیه است که فوق العاده سریع می باشد.دوربین جدید فوجی فیلم با استفاده از فیلترهای نگاتیوی مثل LEVIA, PROVIA و ASTRIA عکس هایتان را مانند دوربین های قدیمی خود شبیه سازی میکند و کاربران میتوانند از طریق این فیلترها عکس های دیجیتال خود را به عکس های نگاتیوی فوجی در بیاورند.همچنین به ذکر چند فیلتر جدید در این دوربین عکاسی می پردازیم.فیلترهایی نظیر: DYNAMIC TONE / MINIATURE / POP COLOR / LOW KEY / HIGH KEY
از دیگر ویژگی های بارز این دوربین بهره مندی از تکنولوژی تشخیص چهره و لبخند می باشد.HS50 EXR کارت حافظه داخلی ندارد و عمل ذخیره بر کارت های SD / SDXC / SDHC مقدور می باشد.مدل های مشابه این دوربین را میتوانید در دوربین های :
FUJI FINEPIX S8200 / PANASONIC LUMIX DMC GH3 / HS20 FUJI FILM مشاهده نمایید.ویژگی های دوربین HS50 EXR فوجی فیلم HS50 FUJI FILM :

 • لنز 1000-24 میلی متری
 • بزرگنمایی اپتیکال 42 برابر
 • کمینه ی کانونی F/2.8-5.6
 • بهره مندی از فلاش POP UP
 • عکاسی پیاپی با سرعت 11 فریم بر ثانیه
 • عکسبرداری در حالت ماکرو
 • فوکوس دستی و اتوماتیک
 • دارای خروجی HDMI و USB
 • تکنولوژی تشخیص چهره و لبخند
 • فیلم برداری FULL HD با سرعت 60 فریم بر ثانیه
 • صفحه نمایش 3 اینچی با رزولوشن 92000 پیکسل-LIVE VIEW
 • حسگر CMOS EXR با کیفیت 16 مگاپیکسل

برررسی
لنز فوجینون با زوم دستی اپتیکال 42x و لرزش گیر تصویر قدرتمند اپتیکال
لنز دوربین HS50 نسبت به مدل های HS30 و HS25 دچار تغییرات بنیادی تری شده است.بنابراین باید بگوویم که در قلب HS50 یک لنز قدرتمند 24-1000mm با کمینه ی f/2.8 - 5.6 گنجانده شده است که با عدسی های aspherical ، ED و integrate ترکیب شده است.از قابلیت های این لنز میتوان لرزش گیر تصویر و سوپر ماکرو اشاره کرد که میتواند تا 1 سانتی متری سوژه کلوزآپ کند.


A : DSLR with long Zoom lens B : FinePix HS50EXR

واید ماکرو

زوم دیجیتال 84 برابری
هنگامی که کاربران نیاز به لنز تله دارند ، در این صورت می توانند از تنظیمات زوم دیجیتال هوشمند این دوربین استفاده کنند.این فناوری لنز را به سایز دو برابر می رساند و بدون افت کیفیت تصویر بزرگنمایی 84 برابری ارائه می دهد.
لرزش گیر تصویر اپتیکال قدرتمند
HS50 مجهز به لرزش گیر تصویر لنز شیفت شده است و با استفاده از این فناوری دیگر استرسی عکاسی در شب و یا عدم استفاده از 3 پایه را نخواهید داشت چرا که این سیستم لرزش دست را حین عکاسی خنثی میکند و عامل تصاویری شارپ و واضح خواهد بود.


لنز 24-1000mm متشکل از 17 عنصر در 12 گروه
لنزهای ED تمام حاشیه های رنگی را حتی در بزرگنمایی های بالا از بین میرود.فوجی با اعمال عدسی های آسفریکال در این دوربین توانسته تصاویری با کیفت عالی و با رزولوشن فوق العاده ارائه دهد. علاوه بر عدسی های آسفریکال عدسی های ED هم درون لنز گنجانده شده است که در کاهش خطاهای رنگی و پراش ها بسیار موثر است.این عدسی همچنین میتواند رنگ های حاشیه ای را جبران کند و کنتراست های بالا را کاهش دهد.پوشش لنزهای Super EBC هم در کاهش سایه ها بسیار موثر است و نتایج بی نظیری را به دنبال خواهند داشت.


سیستم AF هیبریدی هوشمند : سریع ترین فوکوس خودکار دنیا (0.05 ثانیه )
تنها 5/0 ثانیه طول می کشد که دوربین دیجیتال فوجی فیلم Fine Pix HS50 EXR بر سوژه خود فوکوس نماید که باز هم پیشرفت قابل توجهی نسبت به دوربینعکاسی HS30 EXR می باشد و این مزیت بخاطر سیستم فوکوس خودکار هیبریدی فوق سریع دوربین HS50 می باشد چرا که هم از قابلیت تشخیص کانتراست و هم قابلیت تشخیص فاز بهره می برد. اگر بیشتر از فوکوس خودکار استفاده می کنید تا فوکوس دستی، همین قابلیت برای ارتقاء دوربین خود به دوربین دیجیتال فوجی فیلم HS50 EXR کافی می*باشد.
با حالت عکاسی Best frame میتوانید دکمه شاتر را تا نیمه فشاردهید و دوربین بطور خودکار 11 فریم را با رزولوشن 8 مگاپیکسل ذخیره می کند و سپس دکمه را بطور کامل فشار داده تا 16 فریم دیگر را نیز ثبت کند.


فیلمبرداری Full HD 1080p/60fps با سیستم فوکوس تشخیص فاز متوالی
Finepix HS50 قادر به فیلمبرداری با سرعت 60 فریم در ثانیه است و تمام زوم 42x به خوبی و به طور کامل در حالت فیلم برداری نیز بکار می رود. همچنین فوکوس دستی نیز توسط حلقه موجود روی لنز میسر خواهد بود. دوربین فوجی فیلم HS50 EXR قادر است با فرمت های 1920*1080 و 12800*720p تا 29 دقیقه فیلم بردای کند که البته این میزان در حالت*های VGA و SVGA افزایش خواهد یافت..یک دکمه ی میان بر هم پشت دوربین گنجانده شده است که میتوانید بی درنگ و بدون از دست دادن هیچ رویدادی به سرعت شروع به فیلمبرداری کنید و از ثبت تک تک لحظه هایتان لذت ببرید.با فشردن این دکمه ی میان بر در هر تنظیمی که باشید به سرعت میتوانید از آن خارج شوید و مود فیلمبرداری آماده ی ایفای نقش میشود.البته فراموش نکنیم که عکاسی پیاپی حین فیلم برداری نیز امکان پذیر است.


ورودی میکروفون استریو جانبی
فوجی جهت کیفیت بیشتر صدا حین فیلمبرداری HS50 را مجهز به یک ورودی جهت نصب میکروفون جانبی کرده است.با نصب این میکروفون روی جایگاه اختصاصی اش میتوانید از وضوح صداها در فیلمبرداری خود لذت ببرید.


کابل HDMI
بر روی دوربین دیجیتال HS50 EXR یک پورت مینی HDMI وجود دارد که امکان اتصال دوربین را به یک تلویزیون HD فراهم می نماید و میتوانید در کنار خانواده خود به تماشای فیلم ها و عکس های خود بپردازید.


نمایشگر تمام چرخشی 3 اینچ
HS50 مجهز به یک نمایشگر تک لولا در سمت چپ است و به هر سویی چرخش دارد.تک لولایی شدن این ال سی دی در سمت چپ دوربین باعث شده است که ردیف دکمه های سمت چپش حذف شوند.


چشمی الکترونیکی با سنسور چشمی
فقط کافیست تا چشمتان را روی EVF دوربین قرار دهید ، در این صورت سنسور چشمی به صورت خودکار از LCD به چشمی سوییچ میشود.این چشمی الکترونیکی ارائه دهنده ی سایز 26اینچی با رزولوشن 920k و پوشش دهی 100 درصدی است.

Film Simulation
دوربین دیجیتال فوجی HS35 دارای تنظیمات Film Simulation Mode با حالت شبیه سازی است که کاربران می توانند با انتخاب یکی از 3 گزینه این حالت سبک مورد علاقه خود را در تصویر ایجاد کرده و میراث بی نظیر فیلم های نگاتیوی شرکت فوجی فیلم را دوباره ایجاد کنند. کابران می توانند با استفاده از یکی از 3 گزینه مختلف این حالت عکس های خود را آن طور که می خواهند بگیرند. گزینه Velvia رنگ های روشن و درخشانی در عکس تولید می کند، ASTIA برای عکس های پرتره مناسب است، از PROVIA می توان در تمام شرایط نوری استفاده کرد . شبیه سازی فیلم های نگاتیوی Sepia نیز امکان پذیر است و از طرف دیگر با استفاده از سه افکت فیلتری متفاوت می توان از عکاسی سیاه و سفید نیز بهره برد. بازه بندی شبیه سازی فیلم نیز برای ایجاد سبک فیلم نگاتیوی از یک فریم شات مناسب است.
سنسور EXR


سنسور EXR فوجی فیلم در دوربین فوجی فیلم HS50 EXR می تواند در سه حالت بکار گرفته شود. حالت ائول رزولوشن کامل 16 مگاپیکسلی است که با نامHR یا رزولوشن بالا شناخته می شود. حالت دوم رزولوشن پایین 8 مگاپیکسلی است که با نام SN یا نویز کم مخصوص حالت های با نور کم یا بدون فعال کردن فلاش می باشد. حالت سوم حالت DR یا پویایی تصویر می باشد که در واقع بین سایه ها و نقاط روشن تصویر توازن ایجاد می کند که عملکرد حالت سوم این 100 تا 1600% قابا تغییر است. اگر نمی توانید خودتان تشخیص دهید کدام حالت مناسب صفحه پیش روی شماست سپس همه چیز را به حالت خودکار تشخیص صحنه EXR بسپارید تا بهترین نتایج را به شکا ارائه دهد.
طراحی فیزیکی HS50
از نظر ظاهر طراحی و اندازه دوربین بسیار شبیه دوربین های DSLR می باشد و به گونه ای طراحی شده تا تمامی نیازهای کاربران و مشتاقان عکاسی را پوشش دهد. بدنه ی آن کاملاً مستحکم و مقاوم طراحی شده است. خطوط ظاهری منحنی شکل و طرحهای پلاستیکی مشکی آن ضمن افزودن زیبایی به دوربین سوپر زوم فوجی فیلم HS50 EXR کارایی آن را نیز افزایش داده اند. کنترل های آن بسیار خوش دست و طراحی تمامی دکمه ها کاملاً ارگونومیکه می باشند که به راحتی می توان با آنها شروع به کار کرد. دستگیره آن هم به اندازه کافی گود است تا بتوان دوربین را به راحتی در دست نگهداشت.
دکمه ی Q


آنچه در این دوربین جدید جلوه می کند دکمه Q می باشد که وضعیت کاربردی Quick view را بر صفحه نمایش ظاهر می سازد و از دوربین ها بدون آینه X-E1 و X-Pro1 اقتباس شده است و بر دوربین های X100S و X20 نیز بکار رفته است این قابلیت دسترسی سریع به تنظیمات عکاسی که تازگی استفاده شده اند، ایزوWB، اندازه فایل و کیفیت فایل را فراهم نموده و توسط کنترل چهار جهت اصلی یا پنل مدور بالای دوربین به راحتی مقادیر آنها قابل تغییر خواهد بود.
جستجوی تصویر
: By Date عکس ها را بر اساس تاریخ نمایش می دهد.
By Face عکس هایی را که در حالت های Auto یا SR Auto گرفته شده است را بر اسا س نوع صحنه مثل پرتره، منظره،ماکرو یا منظره شب نمایش می دهد.
By type of dataعکس ها را بر اساس نوع اطلاعاتشان مثل : Still photo یا تصاویر ویرایش شده و یا فیلم های Footage نمایش می دهد.
By Sceneنمایش تصاویر طبق نوع صحنه مانند منظره – ماکرو ...
By Faivorite Rank نمایش تصاویر بر اساس نمره 0-5 که به عکس داده اید


: Pop Colorروی رنگ ها و کنتراست تاکید می کند؛

: toy Cameraعکس هایی با حالت قدیمی پدید می آورد.

: Miniature :بالا و پایین فریم را محو می کند تا تاثیری کج و متغیر ایجاد کند؛

: Partial Color یکی از رنگ ها (بین قرمز، نارنجی، زرد، سبز، آبی و بنفش) راهایلایت می کند و باقیعکس را به شکل سیاه و سفید می اندازد؛

: High keyروشنایی کلی را بالا می برد و کنتراست را کم می کند؛

:Soft focusفیلتر ملایمی را فراهم می کند؛


.

مشخصات محصول
مشخصات : نیمه حرفه ای
بررسی کلی
بررسی کلی : دوربین عکاسی فوجی فاین پیکس اچ اس 50 ای ایکس آر (Fuji FinePix HS50 EXR) دوربین نیمه حرفه ای فوجی می باشد که امروز 18 دی 1391 توسط شرکت فوجی معرفی شد . این دوربین که مدل بالاتره دوربین پر فروش HS30 فوجی می باشد دارای سنسور EXRCMOS با قدرت 16 مگاپیکسل و پردازشگر پرسرعت EXR Processor II می باشد . بزرگنمایی اپتیکال این دوربین 41.7 برابر می باشد و دارای توانایی عکاسی RAW و فیلمبرداری Full HD می باشد
مشخصات کلی
سال ساخت : 2013
نام دوربین : اچ اس 50 فوجی فیلم
نوع دوربین : نیمه حرفه ای و سوپر زوم
تاریخ معرفی : 2013/02/11
در حال تولید : بله
جنس بدنه : -
وزن : 287 گرم
ابعاد : 131 x 97 x 126 x
ساخت : فوجی فیلم
حسگر
دقت حسگر : 16 مگاپیکسل
ابعاد حسگر : 1/2 اینچ
نوع حسگر : EXR CMOS
مشخصات تصویر
ابعاد تصویر : 4:3, 3:2, 16:9
فیلمبرداری : فیلم برداری FULL HD با سرعت 60 فریم بر ثانیه
فورمت فیلم و تصویر : ROW
تعداد عکس در ثانیه : 11 فریم در ثانیه
نسبت ابعاد تصویر : 4608x3456 تا 1920x1080
لنز
لنز : 24-1000 میلیمتر
زوم اپتیکال : 41.7 برابر
زوم دیجیتال : 20 برابر
فوکوس اتوماتیک : دارد
•Phase Detect
•Multi-area
•Center
•Tracking
•Single
•Continuous
•Face Detection
فوکوس دستی : دارد
محدوده فوکوس نرمال : -
ماکرو : 0 سانتی متر
محدوده دیافراگم : F/2.8-5.6
لرزشگیر تصویر : اپتیکال
نمایشگر
سایز نمایشگر : 3 اینچ چرخشی
دقت صفحه نمایشگر : 920000 پیکسل
چشمی : دارای چشمی الکترونیکی با رزولوشن 920000 پیکسل
نورسنجی
حساسیت (ISO) : اتوماتیک - 80 - 100 - 200 - 400 - 800 - 1600 - 3200 - 12800
تنظیمات نور دوربین : دارد
سرعت شاتر : حداکثر سرعت شاتر : 1 به 4000 ثانیه
حداقل سرعت شاتر : 30 ثانیه
تراز سفیدی : اتوماتیک - سایه - نور روز - ابری - لامپ - مهتابی
حالتهای نور سنجی : •Multi
•Average
•Spot
تنظیم دستی دیاف : -
تنظیم دستی شاتر : -
زمان سنج خودکار : 2 یا 10 ثانیه
فلاش
فلاش داخلی : pop-up
حالت های فلاش : تشخیص چهره - کاهش قرمزی چشم
محدوده نور فلاش : 7 متر
کفشک اتصال فلاش : دارد
حافظه جانبی
کارت حافظه : SD, SDHC,SDXC
حافظه موجود : ندارد
فورمت فایل تصویری : •MPEG-4
•H.264
اتصالات
خروجی تلویزیون : دارد
اتصال به کامپیوتر : دارد
اتصالات دیگر : خروجی HDMI
خروجی USB
خروجی تلویزیون
باتری
باتری : باتری لیتیوم-یونی با توانایی شارژدهی تا 500 عکس
شارژر باتری : دارد