با توجه به وضعیت بی سابقه آب و هوایی استان احتمال هجوم پرندگان و دیگر حیوانات به مناطق روستایی وجود دارد.


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران شیراز؛حسین علی ابراهیمی کارنامی مدیر کل اداره محیط زیست فارس گفت: هجوم پرندگان و دیگر حیوانات به مناطق روستایی به ویژه در فصول سرد سال از عادت*های رفتاری حیات وحش است و این حیوانات اغلب برای تامین غذا به این مناطق پناهنده می*شوند.


وی با بیان اینکه پیش*بینی*های لازم برای تأمین خوراک حیات وحش اندیشیده شده بود، افزود: قبل از بارش برف با کمک دانشجویان و مردم علاقه مند گروه هایی به مناطق حساس اعزام شدند و به پخش علوفه و گندم اقدام کردند.


ابراهیمی کارنامی ضمن توصیه به مردم برای رفتار محبت*آمیز با حیوانات ادامه داد: حیوانات تا احساس خطر نکنند به مردم آسیبی نمی*رسانند، با این حال در صورت بروز مشکل مردم می*توانند با اداره محیط زیست، پلیس 110 یا آتش*نشانی تماس بگیرند.


مدیر کل اداره محیط زیست از تشکیل ستادی برای گرامیداشت روز هوای پاک خبر داد و بیان کرد: این سازمان در نظر دارد با ایجاد فرصت*هایی برای آموزش و جلب مشارکت همگانی و همچنین برگزاری نشست*های تخصصی بسترهای مناسب برای کاهش آلودگی هوا فراهم کند.


وی با بیان اینکه حل مشکل آلودگی هوا نیاز به عزم همگانی دارد، افزود: مردم میتوانند با استفاده از خودروهای عمومی، تعویض خودروهای فرسوده و حفظ درختان و فضای سبز شهر نقش مهمی در کاهش آلودگی داشته باشند.


ابراهیمی کارنامی همچنین از وضعیت تالابهای استان خبر داد و گفت: بارش برف در این چند روز سبب افزایش آب تالاب ها می شود، اما تخمین میزان آن تا پس از آب شدن کامل برفها امکان پذیر نیست


منبع:باشگاه خبر نگاران