برگرفته از کتاب "راهنمای جامع نگهداری حیوانات" اثر "جنیفر تامسون" (A Comprehensive Pet Owner's Guide )
مترجم: مهرداد نجفی

گلدفیش دم روسری:

زادگاه:
ژاپن، چین

سایز:
سایز کلی بین 6 تا 10 اینچ (18-25 سانتی متر) است.

طول عمر:
طول عمر متوسط تا حدود 20 سال می باشد.

توصیف بدنی:
گلدفیش دم روسری ماهی بسیار زیبا و جالبی است، به همین علت خیلی عجیب نیست که در میان تکثیر کنندگان و نگهداران، این ماهی بسیار رایج است.یک گلدفیش دم روسری بی نقص بابد دارای یک باله پشتی بوده و دیگر باله ها جفت باشند.

تنوع رنگ:
دارای رنگهای کرباسی یا فلزی می باشد.

محل نگهداری:
گلدفیش دم روسری را می توان در برکه نگهداری کرد اما خیلی ضعیف تر از دیگر گونه های گلدفیش است که عموماٌ در برکه ها نگهداری می شود.بدین ترتیب اکثر آکواریوم دارها گلدفیش دم روسری خود را جهت مراقبت بیشتر در آکواریوم نگهداری می کنند.شما می توانید برکه یا آکواریوم خود را با گیاهان آب شیرین یا گیاهان ریشه دار تزئین کنید.

دما:
دمای تانک باید بین 65-75درجه فارنهایت بوده و نوردهی بالا باشد.

شرایط آب:
شرایط آب تانک باید با ph6.5-7.5و dh4-20 تنظیم گردد.

سطح حرکت در آب:
او عاشق شنا کردن در تمامی سطوح آب است.

تغذیه:
ترکیبی از غذاهای خشک مانند پلت ها و غذاهای تازه یا منجمد مانند کرم خونی و کرم خاکی توصیه می گردد.

تولید مثل:
تولید مثل گلدفیش دم روسری بسیار مشکل است.در واقع می توان گفت یکی از سخت ترین تصورات برای تکثیر می باشد.یک گلدفیش دم روسری می تواند بیش از 10 سال عمر کند.اما معمولاٌ زمانیکه سن آنها از 5 سال متجاوز می شود برای تکثیر استفاده نمی شوند.
توجه: کلیه ی مطالب و مقالات این سایت متعلق به پارسی پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران (Aka Networks) است. استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپیوتری ایران پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت می بایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید:

منبع: www.parsipet.ir
مترجم: مهرداد ( Discjockey )