پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان شاهرود در جریان گشت و کنترل در منطقه شکار ممنوع تپال محدوده ده ملا به حضور یک دستگاه خودرو تویوتا که در حال خروج از منطقه بود مشکوک می شوند.
محیط بانان پس از کمین در مسیر خروج از منطقه، نسبت به توقف و بازرسی از خودروی مذکور اقدام نمودند.
در جریان بازرسی از این خودرو لاشه یک راس قوچ وحشی ۳ ساله به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی و تعدادی فشنگ کشف و ضبط و سرنشینان خودرو که ۳ نفر بودند دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

منطقه شکار ممنوع تپال با وسعت بیش از ۳۰ هزار هکتار در پهنه شمال غرب و غرب شهرستان شاهرود یکی از بهترین زیستگاه های وحوش در شهرستان شاهرود است که پذیرای جمعیت مناسبی از قوچ و میش، کل و بز، خرس قهوه ای، پلنگ، کبک، تیهو، کبک دری و انواع پرندگان شکاری می باشد و گله های قوچ و میش به راحتی در آن قابل مشهده اند.

این منطقه با توجه به نزدیکی به شاهرود و جمعیت مناسب حیات وحش به نحوی که گله های قوچ و میش به راحتی از داخل شهر شاهرود نیز قابل مشاهده است، دارای ظرفیت فراوانی برای توسعه اکوتوریسم می باشد، اما به دلیل شکار بی رویه و غیرمجاز، فعالیت های کشاورزی، دامپروری و اکتشافات معدنی آسیب های فراوانی دیده است.