برگرفته از کتاب "راهنمای جامع نگهداری حیوانات" اثر "جنیفر تامسون" (A Comprehensive Pet Owner's Guide )
مترجم: مهرداد نجفیگلدفیش کله شیری:

زادگاه:
چین

سایز:
حداکثر تا 10 اینچ (25-28 سانتی متر)

طول عمر:
میانگین طول عمر 20 سال می باشد.

توصیف بدنی:
گلدفیش کله شیری اولین بار در قرن شانزدهم در چین تکثیر شد.او شکمی گرد و چاق داشته و پشتی صاف دارد.خصوصیت چشم گیر این ماهی کلاهکی است که بالای سرش رشد می کند و مانند یال شیر می ماند.اگر این یالها رشد زیادی داشته باشد بعضی اوقات برای ماهی مشکلاتی به وجود می آوردف بنابراین به مبتدیان توصیه نمی شود.

تنوع رنگ کله شیری :
معمولاٌ در رنگهای نارنجی، قرمز، مشکی، قهوه ای شکلاتی و آبی بوده و دارای فلس های متالیک هستند.بعضی اوقات آنها را دو رنگ (سفید قرمز، مشکی قرمز)، سه رنگ(مشکی سفید قرمز) و کرباسی می توان یافت.

دما:
طیف دمایی از 65 تا 72 درجه فارنهایت (18-22 درجه سانتی گراد) می باشد.

سطح حرکت در آب:
آنان شناگران جالبی بوده و در تمتمی سطوح آب شنا می کنند. شما می توانید ساعت ها فقط به دیدن آنها بپردازید.

تغذیه:
تمامی انواع غذاهای تازه، فریز شده و فلیک ها را می خورد.برای داشتن یک تعادل خوب به آنها هر روز غذای فلیک با کیفیت بدهید.از آرتمیا (چه زنده و چه فریز شده)، کرم خونی، دافنی یا کرم توبیفکس به عنوان تنوع استفاده کنید و مداوم استفاده نکنید.

تکثیر:
پس از اینکه آنها بالغ شوند می توانید در طول فصل تولید مثل آنها را تکثیر کنید. آنها ظرفیت تخم ریزی تا حدود 1000 تخم را دارند.نوزادان تازه هچ شده کلاهک ندارند. کلاهک بین سه ماهگی تا دو سالگی رشد خواهد کرد.
توجه: کلیه ی مطالب و مقالات این سایت متعلق به پارسی پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران (Aka Networks) است. استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپیوتری ایران پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت می بایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید:

منبع: www.parsipet.ir
مترجم: مهرداد ( Discjockey )