آموزش به عروس هلندی نیاز به زمان و صبر زیادی دارد و این فرآیند در چند ساعت یا چند روز انجام نمی پذیرد بلکه بیشتر از یک ماه طول می کشد. اغلب افراد سوال می کنند که چرا عروس هلندی شان چیزی یاد نمی گیرد ، در حالی که فقط دو هفته است که پرند خود را به خانه آورده اند. برای شروع، عروس هلندی باید هفته ها در یک محیط جدید احساس امنیت و آرامش کند. که باز هم رسیدن به این مرحله به صبر و زمان نیاز دارد ، برای نتیجه بخش بودن تمرین ها در جلسات آموزش در زیر به نکاتی اشاره شده است .

مراقبت از عروس هلندی در زمان خریداری آغاز میشود.در هنگام خرید اطمینان حاصل کنید که عروس هلندی مورد نظر شما دست آموز باشد. برای انتخاب طوطی خود وقت بگذارید و در برابر فروشندگانی که ادعا میکنند که فقط عروس هلندی دست آموز می فروشند تسلیم نشوید . صبور باشید و به پت شاپ های زیادی مراجعه کنید . زمانی که میبینید عروس هلندی بر روی انگشت شما می آید نشان از اهلی بودن او دارد. حتما در زمان خریداری از سلامت عروس هلندی اطمینان حاصل نمایید . شرایط پرها را چک کرده و دقت کنید که بینی طوطی هیچ گونه ترشحی نداشته باشد .
به یاد داشته باشید که باید برای انتخاب عروس هلندی وقت بگذارید . آنها میتوانند بیش از 22 سال عمر کنند. پس در زندگی برای شما یک دوست خوب خواهند شد.

1) عروس هلندیِ خود را به هیچ عنوان وادار به انجام کاری نکنید که نمی خواهد انجام بدهد این میتواند پرنده شما را عصبی کند.
2) محل آموزش به عروس هلندی باید آرام و ترجیحاٌ در نزدیکی قفس باشد. چراکه اطراف قفس ، منطقه آرامش بخشی برای طوطی است . صدای تلوزیون، رادیو و هرگونه صدای بلند دیگر مانند ماشین لباسشویی در هنگام آموزش نباید شنیده شود . پنجره ها باید بسته باشند و در آن زمان هیچ گونه پخت و پزی در آشپزخانه نباید انجام شود.
3) آموزش باید کوتاه باشد ، برای حفظ توجه عروس هلندی بهتر است 2 یا 3 جلسه ی 10دقیقه ای برای تمرین در نظر گرفته شود.
4) در طول تمرین برای عروس هلندی خود یک جایزه مناسب در نظر بگیرید. غذای تشویقی باید کوچک باشد و به راحتی در عرض چند ثانیه مصرف شود ، اگر پرنده شما از تشویق کلامی و خاراندن سر لذت میبرد میتوانید به جای غذا از این روش برای تشویق او استفاده کنید .
5) حتی اگر پرنده فقط قسمت کوچکی از آموزش را صحیح انجام داد آن را مثبت قلمداد کنید و پرنده را تشویق نماید.
6) به یاد داشته باشید که آموزش یک پرنده کوچک شبیه به آموزش یک سگ ، فیل و یا دلفین نیست و باید بسیار صبور باشید زیرا این کار به زمان ، تکرار و تعهد بسیاری نیاز دارد.
7) آیا برای عروس هلندی خود کتاب راهنما تهیه کرده اید ؟ ما در این مقاله به شما پیشنهاد میکنیم که کتاب های راهنما تهیه و از آن استفاده کنید.
8) اگرعروس هلندی شما بد اخلاقی میکند نترسید و نزدیک بایستید تا آرام شود. سپس میتوانید محل را ترک کنید . حال طوطی شما میفهمد که لجبازی او به جایی نخواهد رسید.
9) اگر عروس هلندی شما برای هر پیشرفت کوچکی در جلسات آموزشی توسط شما تشویق شود و جایزه دریافت کند ، تمرین ها را بهتر خواهد آموخت.
مترجم:sadaf2430
مطلب اختصاصی پارسی پت