برگرفته از کتاب "راهنمای جامع نگهداری حیوانات" اثر "جنیفر تامسون" (A Comprehensive Pet Owner's Guide )
مترجم: مهرداد نجفی


گلدفیش رایکین
زادگاه:
چین، ژاپن
سایز:
طول کل بدن بین 6 تا 8 اینچ (15 تا 20 سانتی متر)
طول عمر:
طول عمر متوسط این ماهی 20 سال است.
توصیف بدنی:
رایکین دارای باله پشتی بلند و یک جفت باله مخرجی ،شکمی و سینه ای می باشد. بیشترین وجه تمایز در برجستگی کوهان مانندی که در پشت سرش قرار دارد، می باشد.
کارشناسان معتقدند که هر چه این برجستگی کوهان مانند بیشتر باشد، ماهی با ارزش تر است.این ماهی برای مبتدی ها توصیه می شود.
واریته رنگ رایکین:
آنها در رنگهای قرمز، قرمز و سفید، سفید خالص، سبز رنگ، آبی، کرباسی و قهوه ای شکلاتی موجود می باشند.
محل نگهداری:
هر رایکین نیازمند حداقل 30گالن آب می باشد.آنها همچنین عاشق برکه هستند.می توانید آنها را با دیگر گونه های گلدفیش مانند اورانداها، کله شیری ها و رانچو نگهداری کنید.
دما:
گلدفیش رایکین را می توان در دمای نزدیک نقطه ی انجماد نگهداری کرد.مقاومت و توانایی آنها در دماهای پایین تر آنها را برای نگهداری در برکه های بیرونی ایده آل می سازد. شما می توانید در دمای 65-75 درجه فارنهایت (18 تا 23 درجه سانتی گراد) از آنها نگهداری کنید.
شرایط آب:
شما باید شرایط آب داخل تانک را با ph6.5 تا 7.5 و dh 4 تا 20 نگهدارید.شما باید آب خنک تازه داخل تانک بریزید.
سطح حرکت در آب:
رایکین می تواند در لایه های میانی آب شنا کند.
تغذیه:
رایکین خود را با غذاهای رو آبی و پلت ها تغذیه نکنید.پلت ها حتماً باید قبل از غذا دادن خیس خورده باشند.غذاها همچنین می تواند شامل میگو، کرم خونی، دافنی و سبزیجات مانند اسپیرولینای خیس خورده، کدو سبز، کاهو و نخود فرنگی باشد.باید غذاهایی که می دهید شامل 30% پروتئین باشد.
تکثیر:
این ماهی توانایی تولید 1000 تخم در هر بار تخم ریزی را دارد.

توجه: کلیه ی مطالب و مقالات این سایت متعلق به پارسی پت و شرکت شبکه ارتباطات کامپیوتری ایران (Aka Networks) است. استفاده از مطالب و مقاله های سایت پارسی پت بدون ذکر منبع و لینک معتبر و مستقیم مصداق بارز دزدی است و از طرف شرکت ارتباطات کامپیوتری ایران پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل به استفاده از مقاله های این سایت می بایست منبع را به صورت یک لینک معتبر و مستقیم به همراه نام مترجم و نویسنده مقاله به این صورت ذکر کنید:

منبع: www.parsipet.ir
مترجم: مهرداد ( Discjockey )