بدنبال تلف شدن یک قلاده پلنگ در جاده خرم‎آباد الشتر، مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: جست‎وجو در منطقه جهت پیداکردن توله‎های پلنگ هنوز ادامه دارد.


به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران لرستان
؛ محمدحسین بازگیر افزود: توله‎های پلنگ هنوز پیدا نشده و این اداره با نصب دوربین در سایر مناطق هنوز در حال جست‎جوی منطقه است.
وی اضافه کرد: البته در بازدیدهای میدانی و صحرایی اثراتی از ردپا و سرگین این حیوانات دیده شده که نشان از سالم و زنده بودن آن‎ها است.


مهندس بازگیر ادامه داد: این توله‎ها به احتمال زیاد در حدود 7 ماهه هستند که می‎توانند به طور طبیعی به حیات خود ادامه دهند؛ از خود محافظت کرده و غذای خود را به دست آورند.


وی یادآور شد: تلف شدن این قلاده پلنگ در گردنه "ایوان‎در" رخ داد و راننده خودرو پس از تصادف با این پلنگ، با پلیس و همیاران محیط زیست تماس گرفت که بلافاصله در صحنه حاضر شدند.


بازگیر ادامه داد: سن این پلنگ ماده بین 4 تا 5 سال بود و پس از اطلاع‎رسانی و رفتار مسوولانه راننده لاشه این گونه نادرحیوانی به محیط زیست منتقل و بیومتری و گرفتن نمونه‎های خون و ژن برای بانک اطلاعاتی محیط زیست و اقدام‎های لازم برای تاکسیدرمی و انتقال آن به موزه انجام شده است

منبع:باشگاه خبر نگاران