پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: روز دوشنبه ۱۳۹۲/۱۰/۲ همیاران محیط زیست گزارشی را مبنی بر شنیدن صدای شلیک گلوله در محدوده سیجان به نیروهای یگان حفاظت محیط زیست مستقر در بخش جنوبی منطقه حفاظت شده البرز مرکزی اطلاع دادند.
مهندس حکیمی رئیس اداره محیط زیست کرج در این باره گفت: محیط بانان بلافاصله عازم محدوده ای شدند که صدای شلیک گلوله توسط همیاران شنیده شده بود و به جستجوی منطقه پرداختند.

تصاویر این گزارش در بازرسی از دوربین عکاسی شکارچیان بدست آمده و مربوط به شکار کل وحشی جوان در همان روز می باشد.
حکیمی افزود: با توجه به تاریک شدن هوا و عدم امکان جستجوی بیشتر محیط بانان در مسیر احتمالی خروج شکارچیان به کمین نشستند.
پس از مدتی دو نفر شکارچی غیرمجاز حین بازگشت از ارتفاعات روستای سیجان در کمین محیط بانان غافلگیر شده و با ایجاد درگیری فیزیکی با مامورین قصد فرار داشتند که یکی از متخلفین توسط محیط بانان بازداشت و نفر دوم با استفاده از تاریکی شب موفق به فرار میشود.

مهندس حکیمی گفت: از متخلف دستگیر شده لاشه یک راس کل وحشی جوان (حدودا ۳ ساله)، یک قبضه اسلحه گلوله زنی برنو، یک دوربین عکاسی، چاقو و سایر ادوات شکار کشف و ضبط و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی گردید.
متهم متواری شده که از مجرمین سابقه دار در زمینه شکار غیرمجاز می باشد نیز شناسایی شده و با دستور مقام قضایی به دادگاه احضار شده است.

رئیس اداره محیط زیست کرج گفت: شکارچیان از لحظه های جستجو، تیراندازی و کشتار کل وحشی جوان تصاویری تهیه نموده بودند که این تصاویر در بازرسی از دوربین عکاسی کشف شده از متهمین بدست آمده و ضمیمه پرونده گردید.