فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  1
لایک لایک:  5
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,725

  8 حیواناتی که پوست های عجیبی دارند /تصاویر

  یکی از مهم ترین ارگان های بدن هر موجود زنده ای، پوست اوست. پوست در همه اعضای بدن همه موجودات وجود دارد و او را در برابر همه موجودات میکروسکوپی و انگل ها محافظت می کند. اما جالب است بدانید، پوست برخی از حیوانات عملکرد متفاوت از دیگران دارند و کمی عجیب به نظر می رسند. پوست حیواناتی که در ادامه معرفی می کنیم قدرت های عجیبی دارند که اطلاع از آنها خالی از لطف نیست.

  10. کروکودیل ها می توانند شنای شما را احساس کنند

  کروکودیل ها موجودات بدخلق و بی اعصابی هستند و تجهیزات لازم برای تاکید بر این بی اعصابی را هم دارند. پوست آنها بسیار سخت است و تقریبا پاره نشدنی به شمار می رود به همین دلیل در صنعت کفش و پوشاک استفاده می شوند. اما این پوست با این همه زمختی، بسیار هم حساس است. پوست این موجودات بسیار پرابهت، حسگرهایی در خود دارد که در هیچ موجود دیگری نمی توان مشابه آن را یافت.  ابتدا باید به حساسیت بسیار زیاد پوست صورت آنها اشاره کرد که نسبت به ضربه و فشار بسیار حساس تر از انگشتان انسان است. هیچ کدام از حیوانات این حساسیت را ندارند. آنها با کمک حساسیت پوست صورت و زیر شکم خود می توانند کوچک ترین و خفیف ترین حرکات موجود در آب را در نزدیکی خود حس کنند.

  در دهان و دندان های خود نیز حسگرهای عجیبی دارند. کروکودیل مادر می تواند با دهان خود به دنیا آمدن فرزند از داخل تخم را حس کند و او را به آب بیندازد تا راحت متولد شود. همه ماجرا این نیست. این موجودات بسیار جذاب در پوست خود گیرنده های شیمیایی نیز دارند. با این گیرنده ها می توانند طعمه خود و مکان مناسب برای زندگی را پیدا کنند.


  9. پوست نهنگ عنبر بسیار ضخیم است  کروکودیل ها از جمله حیواناتی هستند که پوست های سخت و خشن دارند. کرگردن ها را نیز می توان در این ردیف دسته بندی کرد و باید بدانید از چرم کرگدن نیز کفش و لباس تهیه می کنند زیرا دوام و عمر طولانی دارد. اما از آنها پوست کلفت تر، نهنگ عنبر است. این حیوان دریایی ضخیم ترین و سخت ترین پوست را در میان تمام موجودات دنیا دارد. پوست این نوع نهنگ 15 سانتی متر ضخامت دارد. این حیوان بزرگ ترین دندان و بزرگ ترین مغز را نیز دارد. در مقایسه باید بدانید بزرگ ترین کوسه موجود در جهان، دندانی به طول 17 سانتی متر دارد. اما دندان های نهنگ عنبر بزرگ تر از آن است.


  8. موش خاردار آفریقایی نمونه بارزی از بازسازی حیات است

  برخی از موجودات پوست سخت و برخی پوست ضخیم دارند. اما موش خاردار آفریقایی نازک ترین پوست را در جهان به خود اختصاص داده است. شاید برایتان غیر قابل باور باشد این موجود جونده بسیار کوچک، قدرت هایی برتر از دیگر موجودات در جهان دارد. پوست بسیار نازک این موش آفریقایی، تعداد بسیار زیادی پیاز مو دارد و بافت های اتصالی پوست او از حد نرمال کمتر است. به طوری که پاره شدن پوست این موش 77 درصد آسان تر از پاره شدن پوست موش های معمولی است. این نوعی دفاع در برابر شکارچی به حساب می آید. وقتی موش در دام گرفتار می شود، می تواند پوست اندازی کنند و از دام صیاد بگریزد.  اما آیا بدون پوست هم می توان زندگی کرد؟ این موش آفریقایی توان بازسازی دوباره پوست خود را دارد. پوست جدید با همه پیازهای مو، غده های عرق و زردپی های لازم در عرض چند روز دوباره ساخته می شود. در یک روز حدود 64 درصد از این پروسه انجام می شود.


  7. پوست پابه*سرها از چشم درست شده است

  اختاپوس، کیسه*ماهی و هم*خانواده این موجودات سازگاری های جالب و عجیبی با محیط پیدا کرده اند. اما هیچ کدام به جالبی قدرت پوستشان نیست. پوست این حیوانات می تواند با رنگ، بافت و شکل محیط تغییر کند و همچون آفتاب*پرست دقیقا شبیه فضای پشت*زمینه خود شوند.

  هیچ موجودی در جهان نمی تواند همچون خانواده اختاپوس ها خود را در زمینه محو کند به طوری که تشخیص آن از زمینه ممکن نباشد. هنوز دانشمندان کشف نکرده اند این موجودات دریایی چطور این کار را انجام می دهند. خود این تغییر به اندازه کافی باعث شگفتی می شود. اما از آن عجیب تر این است که آنها چطور می توانند محیط اطراف خود را تشخیص دهند و با بافت و شکل و رنگ آنجا خود را تطبیق دهند؟  اختاپوس ها بدون اینکه رنگ یا شکل فضا را ببینند، می توانند خود را شبیه آن کنند. این مساله واقعا عجیب و غیرقابل باور است. اما یافته های جدید ثابت کرده اند، این پابه*سرها با پوست خود محیط را می بینند. Opsin نوعی پروتئین است که در چشم همه موجودات زنده دنیا وجود دارد. اختاپوس ها علاوه بر داشتن این پروتئین در چشم، آن را در پوست خود نیز دارند. به همین دلیل، گفته می شود آنها با پوست خود محیط اطراف را نظاره می کنند و می توانند خود را با محیط وفق دهند.


  6. بزمچه استرالیایی یک دستمال کاغذی متحرک است

  بزمچه استرالیایی که به آن شیطان خاردار هم می گویند، نوع عجیبی از مارمولک ها است که بیشتر به دایناسورها شباهت دارد. آنها در بیابان های استرالیا زندگی می کنند. هیچ کس جرات نزدیک شدن به این موجود خاردار را ندارد. این بزمچه فقط مورچه می خورد اما برای دوام آوردن در این محیط سخت و بی رحم، خودش را با شرایط آداپته کرده است.  نکته عجیب قابل ذکر درمورد این حیوان، روش آب خوردن آن است. این شیطان خاردار با پاهای خود آب می نوشد. البته این کار را با دیگر اعضای بدنش نیز می تواند انجام دهد. پوست خشک، زمخت و ترک خورده این حیوان با آبکندهای میکروسکوپی پوشیده شده است و این فرورفتگی ها طوری طراحی شده اند که همچون فیلتیه رفتار می کنند تا مایعات را به درون خود بکشند.

  این درست همچون کاری است که دستمال کاغذی را در جایی که آب قرار دارد، می گذارید. دستمال آب را جذب می کند و بالا می کشد. همین اتفاق برای شیطان خاردار رخ می دهد. مایعات از راه های باریک پوست و میان مولکول ها حرکت می کند. آبی که با پوست جذب شده است را با چند حرکت فک یا زبان به سمت صورت و دهان خود می کشاند. سراسر بدن این موجود پوشیده شده از نای های ریز میکروسکوپی که آب را به دهان او می رسانند.


  منبع:

  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 2. #2
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,725
  5. زرافه سیستم تهویه هوا داخلی دارد

  آفریقا آب و هوای گرم و خشک دارد و زرافه ها باید بتوانند در این شرایط دوام بیاورند. حیوانات دیگر این منطقه همچون شیرها، برای خنک شدن در سایه دراز می کشند. فیل ها و اسب های آبی خود را درون گِل و آب می غلتانند. اما زرافه ها نمی توانند هیچ کدام از این کارها را انجام دهند. آنها همیشه بزرگ تر از درختان هستند، بنابراین سایه ای برای محافظت از آنها در برابر نور خورشید وجود ندارد. پس چطور در این هوای طاقت فرسا دوام می آورند؟ با پوست تهویه کننده هوا.

  زرافه ها همچون شترها هرگز عرق نمی کنند و از گرما نفس نفس نمی زنند. البته می توانند این کارها را انجام دهند، اما دوست ندارند. حفظ و نگهداری آب بدن برای این حیوان بسیار مهم است تا بتواند آن را تا 5.5 متر به بالای بدن منتقل کند. بنابراین، آنها دمای بدن خود را به 3 تا 10 درجه افزایش می دهند. وقتی دمای بدن بالاتر از دمای محیط باشد آنها هرگز عرق نمی کنند.

  جالب است بدانید خال های پوستی زرافه علاوه بر استتار، به عنوان منافذ گرمایی نیز کاربرد دارد. در اطراف هر دسته خال، رگ های خونی بزرگی قرار دارند و در زیر آن سیستم بسیار جالبی از نمونه های کوچک تر قرار دارد. زرافه می تواند خون گرم را به این خال ها برساند. این لکه ها بهتر گرما را کنترل می کنند زیرا تیره تر هستند. این نسبت به حیوانات هم وزن خود حیوان پوست بیشتری دارد. او می تواند خون زیادی را به پوست برساند.


  4. خطوط گورخر موجب گول خوردن حشرات می شود

  چرا گورخرها این هم خط دارند؟ برای گول زدن صیاد؟ خطوط عمودی سیاه و سفید حیوان باعث می شود تا نتوان به راحتی دو حیوان را از هم تفکیک کرد. البته این فقط در حد یک حدس و گمان است و ثابت نشده است.

  اما تحقیقات محققان ثابت کرده است گرفتن هدفی که رنگ های متضاد زیادی دارد بسیار دشوار است. استتارهایی که برای لباس ها و ناوها و جنگ افزارها استفاده می شود نیز دقیقا همین طور هستند. در ارتش نیز از طرح پوست گورخر برای مخفی شدن استفاده می کنند. البته باید بدانید این خطوط همچون اثر انگشت در انسان در گورخرها می ماند و هر کدام از دیگری مجزا است و می توان آنها را از هم تفکیک کرد.  این خطوط همچنین برای پس زدن و دفع کردن حشره ها نیز استفاده می شود. مگس ها و حشره ها به نشستن روی پوشش های سفید علاقه کمتری دارند و بیشتر به پوست ها تیره علاقه نشان می دهند.اسب هایی که رنگ روشن دارند بیشتر در معرض سرطان های پوستی قرار دارند.

  تحقیقات نشان داده است پوست سیاه و سفید گورخرها آنها را در خطر کمتری برای حمله و گزش حشره ها قرار داده است. این حشرات اصولا ناقل انواع بیماری ها هستند و این برای گورخر یک مزیت بسیار عالی به حساب می آید. این خطوط در دید هر حشره به یک شکلی دیده می شود. به طور مثال، برخی از حشرات به سمت این نقش می آیند زیرا آن را همچون سرابی از آب می بینند.


  3. قورباغه سرتخت جزیره بورنئو شش ندارد

  جزیره بورنئو در کشور مالزی قرار دارد. در این جزیره نوعی قورباغه زندگی می کند که شش ندارد و نمی تواند غور*غور کند. حتی آبشش هم ندارد. این تنها حیوان چهارپای روی کره زمین است که با پوست خود اکسیژن جذب می کند. نفس کشیدن از طریق پوست چندان کافی به نظر نمی رسد اما خوشبختانه این قورباغه یک سیستم سوخت و ساز معمولی دارد.  این قورباغه مسطح است و به همین دلیل سطح بیشتری برای جذب اکسیژن دارند. در ضمن، آنها در آب های بسیار سرد زندگی می کنند و آب سرد اکسیژن بیشتر در بدن نگه می دارد. البته متاسفانه این خانواده دشمن همدیگر هستند و یکدیگر را می کشند، اما هرگز سرطان ریه نمی گیرند.


  2. مارمولک های دم*دراز می توانند نگاه شکارچی را تشخیص دهند

  حربا نوعی مارمولك* دم* دراز و درخت* پيما است كه* مى*تواند رنگ* بدن* خود را تغيير دهد و با محيط* جور كند. آنها با این قابلیت می توانند خود را با دمای محیط نیز سازگار کنند. همچنین می توانند از دست صیاد بگریزند. اما این مارمولک ها فقط این خاصیت را ندارند.  این خزنده بسیار باهوش و کوچک، وقتی احساس می کند یکی از دشمنانش در نزدیکی او قرار دارد، علاوه بر تغییر رنگ، هویت شکارچی را نیز تشخیص می دهد. به طور مثال، این مارمولک نادر با دیدن پرندگان شکارچی، خود را تا بیشترین حد ممکن به شکل و رنگ زمینه ای در می آورند که روی آن قرار دارند. اما مثلا وقتی یک مار درختی شکارچی به او نزدیک می شود، تا این اندازه با دقت خود را در زمینه محو نمی کند. دلیل آن نیز این است که این مارمولک درختی می تواند به خوبی سیستم بینایی شکارچی خود را تشخیص دهد و ببیند او چه وسعت دیدی دارد. این ویژگی بسیار عجیب است و به این مارمولک اجازه می دهد تا بیهوده انرژی خود را مصرف نکند.


  1.حلزون سبز دریایی می توانند فتوسنتز کنند

  حلزون سبز دریایی که در مناطق کم عمق دریاها زندگی می کنند بهترین نمونه گیاهان گوشتی سبز در آب ها هستند. این حلزون ها فقط از جلبک و خزه های دریایی تغذیه می کند. اما جالب است این موجود آبزی م یتوانند همچون گیاهات از نور خورشید استفاده و از آن انرژی بگیرد. این تنها حیوان روی کره زمین است که قابلیت فتوسنتز همچون گیاهان را دارد. او این کار را با ابزاری انجام می دهد که جلبک ها استفاده می کنند. این حلزون، ارگان های فتوسنتزکننده گیاهان که کلروفیل نامیده می شود را در سلول های پوستی خود نگه می دارد. در واقع می توان به او سارق آبزی هم لقب دارد زیرا کلروفیل جلبک ها را می گیرد و خودش استفاده می کند. البته کلروفیل پوست این موجود پس از مدتی تمام می شود. اما خوشبختانه این حلزون توان بازسازی آن را دارد.  دانشمندان هنوز نتوانسته اند دلیل این امر را کشف کنند. اگر این حلزون کلروفیل زیادی تولید و در پوست خود ذخیره کند، فقط با نور خورشید هم می تواند زنده بماند و از آن تغذیه کند.
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 28th December 2013, 10:08 PM
 2. تصاویری جالب از حیوانات
  توسط RAMIN در انجمن گالری تصاویر
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 25th December 2013, 10:24 PM
 3. 5 حیوان منقرض شده که هنوز یافت می شوند+تصاویر
  توسط RAMIN در انجمن اخبار حیات وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st December 2013, 07:20 PM
 4. کوچکترین گونه های حیوانات در دنیا +تصاویر
  توسط RAMIN در انجمن گالری تصاویر
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th December 2013, 04:45 PM
 5. عکس ها و تصاویر دیدنی از حیوانات
  توسط RAMIN در انجمن متفرقه عکاسی
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 11th December 2013, 10:06 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ