جام جم آنلاین: کشور نامیبیا واقع در جنوب غرب قاره آفریقا کشوری پهناور و دارای حیات وحش منحصر به فردی است.


به نقل از مگزین نتور، به دلیل وجود صحاری گسترده در نامیبیا بسیاری از گونه های جانوری به دلیل این که تماسشان با سایر همنوعان خود که در دیگر مناطق قاره آفریقا زندگی می کنند، قطع بوده دارای خصوصیاتی متفاوت هستند.فیل ها و شیرها در نامیبیا جثه ای بزرگتر از سایر همنوعان خود دارند. پاتریک دیودونه ، عکاس فرانسوی که به حیات وحش دل بسته است ، عکس هایی از طبیعت و حیات وحش نامیبیا را تهیه کرده که سایه روشن ها در این عکس ها جلوه خاصی را به آنها بخشیده است. 10 عکس از مجموعه عکس های پاتریک دیودونه را برای این گزارش انتخاب کرده ایم. حیات وحش منحصربفرد نامیبیا.
یک گله گورخر که تشنگی آنها را به عذاب آورده و در فاصله ای نزدیک از یک شیر نر بزرگ شکارچی اصلی خود انتظار می کشند تا ببینند که چه زمانی شیر این برکه آب را در پارک ملی اتوشا در نامیبیا ترک می کند.
منظره زیبای پارک نامیب ـ نوکلوفت در صحرای نامیب در هنگام بامداد .چهره یک دیک ـ دیک دامارا یکی از کوچکترین گونه های آهو در پارک ملی اتوشا در نامیبیا. نر و ماده این گونه همواره با یکدیگر بوده و حتی یک گام هم از هم دور نمی شوند.یک تولة شیر آبی در کنار مادرش در ساحل اسکلت در حاشیه صحرای نامیب نشسته است. به دلیل جریان آب سرد بنگوئلا که از قطب جنوب به سوی این ساحل می آید گله های بزرگ شیر آبی در ساحل اسکلت فراوان هستند.دو فیل غول پیکر نامیبیا از کنار یک گله کوچک ایمپالا در پارک ملی اتوشا در هنگام غروب عبور می کنند.یک گله بزرگ ایمپالا در کنار یک برکه آب در پارک ملی اتوشا. در فصل خشک در کنار برکه های آب می توان انواع حیوانات علفخوار را که برای سیراب شدن دور هم جمع می شوند ، مشاهده کرد.

یک کرگدن سیاه ماده به همراه فرزندش در هنگام شب در کنار یک برکه آب در پارک ملی اتوشا ایستاده است.
یک سوریکات روی دو پا ایستاده و به دقت مراقب پیرامون لانه است. سوریکات ها جانورانی اجتماعی بوده که به صورت گروهی زندگی می کنند و به طور دستجمعی از خود در مقابل شکارچیان دفاع می نمایند.یک مانگوست سرخ گونه ای از راسوها از روی شاخه خشک تنه درختی در پارک ملی اتوشا به دقت مراقب اطراف خود است.یک کودو که معلوم نیست از چه چیزی ترسیده و پا به فرار گذاشته است در حالی که یک گروه از پرندگان نظافتچی او را در پارک ملی اتوشا همراهی می کند.منبع: