فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  3
لایک لایک:  3
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
 1. #1
  همکار قدیمی(سرپرست کل)
  دکتر دامپزشک

  تخصص
  DVM student
  محل سکونت
  TehRooN
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0.07
  تعداد ارسال ها
  193

  معرفی گروه « ایرانیان مخالف آزمایش بر روی حیوانات »

  معرفی گروه « ایرانیان مخالف آزمایش بر روی حیوانات » / از دندانپزشک تا دانشجویان داروسازی و دامپزشکی در فهرست مؤسسین این گروه!

  با همراهی تعدادی از اساتید پیشرو کشور در جایگزین سازی ابزارهای جایگزین آزمایش حیوانی، هم اکنون طرح پیاده سازی این ابزارها در کلاس های آموزشی و آزمایشگاهی دانشجویان در دست بررسی می باشد / « ایرانیان مخالف با آزمایش بر روی حیوانات » شاخه ای از فعالین و مدافعین حقوق حیوانات در ایران می باشد که محوریت تلاش خود را بر روی آزادی حیوانات آزمایشگاهی از قفس های آزمایشگاه های مراکز آموزشی و تحقیقاتی متمرکز کرده است...

  حکیم مهر - گروهی از ایرانیان با معرفی گروه خود با عنوان "ایرانیان مخالف آزمایش بر روی حیوانات" فعالیت*های خود را در وبلاگی به آدرس http://noanimaltesting.******.com آغاز نموده‎*اند.

  در معرفی این گروه آمده است :

  امروزه بهره کشی از حیوانات و رنج و ستمی که بر آنها وارد می آید به یکی از چالش بر انگیز ترین مقوله های اخلاق نظری و کاربردی مبدل شده است . در بند کشیدن حیوانات در جهت ارضای اهداف سودجویانه در زمینه های گوناگونی از فرهنگ روزمره بشر امروزین دیده می شود؛ صنایع غذائی و پوشاک و همچنین موسسات تحقیقات پزشکی از پیش تازان و سردمداران آسیب و رنجی هستند که به طور روز افزون بر حیوانات تحمیل می شود .
  با این همه، جنبش های حامی حقوق حیوانات با تلاش هائی که در سرتاسر جهان به خرج داده و می دهند، توانسته اند تا حدی از میزان این رنج و استثمار وارده بر حیوانات بکاهند و نویدی باشند برای آزادی و احقاق حقوق از دست رفته حیوانات ِ در بند .
  « ایرانیان مخالف با آزمایش بر روی حیوانات » شاخه ای از فعالین و مدافعین حقوق حیوانات در ایران می باشد که محوریت تلاش خود را بر روی آزادی حیوانات آزمایشگاهی از قفس های آزمایشگاه های مراکز آموزشی و تحقیقاتی متمرکز کرده است .

  اعضای شورای مرکزی این گروه از این قرارند :

  - دکتر رامک روشنائی (دندانپزشک؛ مدیر گروه)
  - آرش مدرس (طراح و مدیریت امور سمعی و بصری گروه)
  - دکتر زرین آذر (متخصص تغذیه و گوارش؛ کالیفرنیای جنوبی)
  - دکتر سپهر شفیع زاده (داروساز؛ عضو ملی موسسه بین المللی آموزش با شفقت Interniche انگلیس)
  - محمود کسرائیان (رابط گروه با موسسه AnimalLearn آمریکا)
  - حامد صوفی (دانشجوی دوره دکتری داروسازی)
  - فرزانه عزیزی (دانشجوی دوره دکتری دام پزشکی؛ فعال در بخش ترجمه گروه)
  - سحر پریازانی (فعال حقوق حیوانات آزمایشگاهی)

  این گروه در توضیح فعالیت‎های خود از بدو تشکیل تاکنون هم آورده است :

  الف) صحبت های موردی با اساتید دانشگاه های علوم پزشکی و دام پزشکی کشور و انجام هماهنگی های اولیه برای پیاده سازی روش های جایگزین :
  فهرستی از اساتیدی که تاکنون از طرح پیشنهادی جایگزین ها استقبال کرده اند و در این راه یاریگرمان بوده اند .

  - دکتر عابدی (استاد جراحی دام پزشکی دانشگاه آزاد)
  - دکتر نوروزیان (استاد جراحی دام پزشکی دانشگاه تهران)
  - دکتر صافی (استاد پاتوفیزیولوژی دام پزشکی دانشگاه آزاد)
  - دکتر وطن پور (مدیر گروه فارماکولوژی دانشکده داروسازی شهید بهشتی تهران)
  - دکتر قهرمانی (استاد فارماکولوژِی دانشکده داروسازی تهران)
  - دکتر خرمی (استاد فیزیولوژی پزشکی دانشگاه شهید بهشتی)
  - دکتر نوربخش (مدرس جراحی دام پزشکی ارومیه)
  - دکتر محمد نیا (استاد جراحی دام پزشکی دانشگاه شهر کرد)
  - دکتر تشفام (استاد فیزیولوژی دام پزشکی دانشگاه تهران)
  - دکتر رادمهر (استاد آناتومی دام پزشکی دانشگاه تهران)
  - دکتر صادقیان (استاد آناتومی دانشگاه تبریز)
  - دکتر ناظم (مربی آناتومی دانشگاه کرمان)

  ب) سفارش تهیه ابزارهای جایگزین از نهاد های خارج از کشور :
  موسسه آموزش با شفقت (Interniche) و همچنین آموزش حیوانی (AnimaLearn)، از جمله سازمانهای برجسته فعال حقوق حیوانات آزمایشگاهی در سطح بین الملل می باشند که برای تهیه ابزارهای جایگزین آزمایشات حیوانی یاریگر ما بوده اند .
  انواع اسلاید، فیلم و نرم افزارهای آموزشی (تهیه دیده شده از موسسه Interniche) به همراه مانکن های ساده تا پیشرفته شبیه ساز حیوانات، فیلم و کتاب (تهیه دیده شده از موسسه AnimaLearn) و همچنین کتاب Electronic Atlas Of Equine Dentistry (اهدائی توسط پروفسور Alnady استاد دامپزشکی دانشگاه قاهره، مصر) از جمله ابزارهائی هستند که هم اکنون گروه به آنها مجهز است و برای آموزش در دانشگاه های علوم پزشکی و دام پزشکی کشور قابل استفاده می باشد .

  ج) هماهنگی با شرکت های داوطلب برای خرید ابزارهای جایگزین و توزیع آنها در سطح کلان کشور :
  شرکت Arax از جمله شرکت های داخلی می باشد که هم اکنون در خرید، ورود و توزیع ابزارهای جایگزین یاریگر ما می باشد .

  د) معرفی و توزیع اولیه ابزارهای جایگزین در دانشگاه ها :
  با همراهی تعدادی از اساتید پیشرو کشور در جایگزین سازی ابزارهای جایگزین آزمایش حیوانی، هم اکنون طرح پیاده سازی این ابزارها در کلاس های آموزشی و آزمایشگاهی دانشجویان در دست بررسی می باشد .
  در این بین تلاش های دکتر وطن پور (مدیر گروه فارماکولوژی دانشکده داروسازی شهید بهشتی)، دکتر عابدی (استاد جراحی دامپزشکی دانشگاه آزاد)، دکتر نوروزیان (استاد جراحی دام پزشکی دانشگاه تهران) و دکتر صافی (استاد پاتولو*ژی دام پزشکی دانشگاه آزاد) ستودنی و تحسین بر انگیز بوده است .

  ه) تهیه تولیدات سمعی و بصری :
  به منظور تسریع در اطلاع رسانی، گروه علاوه بر ایجاد پایگاه و خبرنامه اینترنتی، اقدام به طراحی و ساخت « 2 سری بروشور و 8 سری پوستر و همچنین یک فیلم 18 دقیقه ای به همراه ترجمه ای بر فیلم آموزشی موسسه آموزش با شفقت Interniche » نموده است . مجموع این تولیدات به همراه نسخه کاملی از کتب و نوشتار های مرتبط و همچنین بخشی از نرم افزارهای جایگزین در قالب یک سی دی گردآوری شده است .

  و) شرکت و اطلاع رسانی در سمینار ها و کنگره های پژوهشی علوم پزشکی و دام پزشکی کشور :
  گروه، فعالیت های منسجم و از پیش برنامه ریزی شده متعددی را در سمینار های پژوهشی به انجام رسانیده است . در این سمینار ها علاوه بر رونمائی از طرح های جایگزین، نصب پوستر و توزیع بروشور؛ با اساتید و دانشجویان نیز به طور موردی به بحث و تبادل نظر پرداخته شده به طوری که جرقه های جدی جایگزین سازی ابزارهای مربوطه در همین سمینار ها زده شده است .
  از آن جمله می توان به شرکت در کنگره جراحی دامپزشکی (بهمن 1388) به میزبانی دانشگاه آزاد اشاره کرد که دامنه اعتراضات گروه تا سطح مدیریت و ریاست جلسه نیز کشیده شد .
  همچنین می توان از شرکت در کنگره دامپزشکی (اردیبهشت 1389) به میزبانی دانشگاه ایران یاد کرد که وسیع ترین فعالیت گروه تا به اکنون نیز بوده است . « توزیع 400 عدد سی دی و بروشور در میان اساتید و دانشجویان شرکت کننده در کنگره، پخش فیلم 18 دقیقه ای گروه در برنامه اختتامیه کنگره، برگزاری ارائه ای با موضوع معرفی روش های جایگزین آزمایش بر روی حیوانات و همچنین حضور در طی ارائه های دانشجوئی و نقد اخلاقی و علمی آزمایش ها و پژوهش های انجام گرفته » از جمله این اقدامات در سمینار مزبور بوده است .

 2. #2
  همکار قدیمی(سرپرست کل)
  دکتر دامپزشک

  تخصص
  DVM student
  محل سکونت
  TehRooN
  تاریخ عضویت
  Apr 2010
  شماره عضویت
  3
  میانگین پست در روز
  0.07
  تعداد ارسال ها
  193
  سیمون فستینگ : خداحافظی با حیوانات آزمایشگاهی


  حکیم مهر - یادداشت : با حیوانات آزمایشگاهی خداحافظی کنیم - سیمون فستینگ / مقاله*نویس نشریه newsceientist

  از مدت*ها پیش مفهومی همچون «حیوانات آزمایشگاهی» همپای علم بشری حیات پیدا کرده است. آنها در آزمایشگاه*های علمی و تحقیقاتی سراسر جهان قربانی می*شوند تا بشر گام*های استواری در راه توسعه علوم مختلف بردارد. اما فکر نمی*کنید زمان پایان این طرز تفکر رسیده باشد؟ در حقیقت نباید گفت که دیگر تلف کردن حیوانات کافی است؟
  هم*اکنون که این مطلب را می*خوانید شمار قابل توجهی از حیوانات آزمایشگاهی نظیر خرگوش، میمون، موش، مار و... در آزمایشگاه*های کوچک و بزرگ سراسر جهان برای پیشبرد اهداف علمی دانشمندان تلف می*شوند. طی سال*های اخیر مباحث جنجال*برانگیز زیادی درخصوص لزوم توقف استفاده از حیوانات در آزمایشگاه*ها و روی آوردن به روش*های فناورانه برای بررسی نظریه*های مختلف علمی بخصوص در حوزه پزشکی و داروسازی مطرح شده است.
  نه تنها از این جهت گفته می*شود که استفاده از حیوانات در بررسی*های علمی با اصول اخلاقی در تضاد است بلکه برخی کارشناسان که البته شمارشان نیز اندک نیست بر غیرقابل اعتماد بودن نتایج به دست آمده از آنها تاکید داشته و معتقدند که نمی*توان نتایجی را که از بررسی داروهای مختلف روی این حیوانات به دست می*آید به بیماران انسانی تعمیم داد.
  حتی باید پذیرفت استفاده از حیوانات در مواردی که هیچ راهی جز استفاده از آنها وجود نداشته باشد، باید کاملا مسوولانه باشد. نکته جنجال*برانگیزی که بتازگی مطرح شده است به استفاده گسترده از حیوانات آزمایشگاهی در تحقیقاتی بازمی*گردد که بنا به دلایل مختلف و از جمله اشتباهاتی که در انجام آنها صورت گرفته، نتایج آنها هرگز اعلام نمی*شود و به نوعی می*توان گفت به طور ناقص رها می*شوند. در چنین مواردی حیوانات آزمایشگاهی به بدترین شیوه ممکن از سوی انسان آسیب می*بینند، حال آن که برای نجات آنها هیچ کاری نمی*توان انجام داد. برخی گزارش*ها حاکی از آن هستند که حتی برای سال*های آتی انبوهی از آزمایش*ها بخصوص در حوزه علم پزشکی و داروسازی با تکیه بر حیوانات آزمایشگاهی برنامه*ریزی شده*اند. تقریبا در تمامی این موارد حیواناتی که به کار گرفته می*شوند یا بلافاصله یا با گذشت اندک زمانی تلف می*شوند که این مساله را می*توان لکه سیاهی در فرآیند توسعه علوم مختلف به شمار آورد. روی آوردن به روش*های فناورانه تنها راهی است که می*توان با مقوله*ای تحت عنوان حیوانات آزمایشگاهی خداحافظی کرد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. آزمایش بر روی حیوانات، از ابتدا تا کنون
  توسط edrisbr در انجمن مخالفان آزمایش بر روی حیوانات
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 27th December 2011, 05:57 PM
 2. آیا ما حق داریم بر روی حیوانات آزمایش کنیم ؟
  توسط hsoonheb در انجمن مخالفان آزمایش بر روی حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 13th December 2011, 03:49 PM
 3. دلقک هولناک قلمروی حیوانات
  توسط A & H در انجمن تصاویر دنیای حیوانات
  پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 18th November 2011, 12:37 PM
 4. راز راه رفتن حشرات روی سقف و دیوار
  توسط A & H در انجمن بند پایان
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 4th November 2011, 01:17 PM
 5. مهم، نامه ی انجمن حمایت از حیوانات به فرمانده نیروی انتظامی!!!
  توسط Discjockey در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 10th May 2011, 05:33 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ