فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  11
لایک لایک:  15
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
 1. #1
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,735

  8 نسل کشی پرندگان مهاجر در فریدونکنار+تصاویر اختصاصی

  پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به گزارش سبزپرس، بعد از گذشت بیش از ۲ ماه از آغاز فصل مهاجرت پرندگان به منطقه سرخرود و فریدونکنار، صید و کشتار انواع پرندگان کماکان به قوت خود باقیست. بازار فروش این پرندگان واقع در فریدونکنار همه روزه در حدود یک هزار پرنده و گاهی تا بیش از دو برابر این تعداد از انواع پرندگان مهاجر را چه حرام گوشت و چه حلال گوشت، فراوان یا در معرض خطر انقراض به شکل کاملا علنی و بدون نگرانی از هیچ ممانعتی از سوی سازمان محیط زیست عرضه می*کند.


  البته همانند گذشته این بازار محل معامله و خرید و فروش پرندگان صید شده در سایر مناطق و استان*های همجوار نیز هست اما برخی مسئولان حفاظت محیط زیست استان مازندران، در مقابل این به سخره گرفتن قوانین و نابودی جبران ناپذیر طبیعت، صرفا به توجیه و وارونه نمایی این وقایع پرداخته*اند.  برخی مسئولان این اداره و اداره تابع در شهرستان بابلسر، چندی پیش در اخبار سراسری شبکه اول سیما از این بازار به عنوان یک بازار سنتی و قانونمند یاد کردند که هیچگاه هیچ تخلفی در آن* صورت نمی*پذیرد و البته نه فقط پرندگان حفاظت شده و حمایت شده، جهانی* بلکه هیچ پرنده حرام گوشتی نیز هرگز در این بازار خرید و فروش نشده است.  از نظر فقه اسلام پرندگان فاقد سنگدان در سیستم گوارشی مانند پرندگان ماهی**خوار یا گوشتخوار، همچنین پرندگانی که مانند پرندگان شکاری بدون نیاز به بال زدن*های مداوم قادر به پرواز هستند (پرواز با بال*های باز یا بال بازروی) در زمرهٔ* پرندگان حرام گوشت قرار می*گیرند و با استناد به این ۲ اصل شرعی، پرندگانی مانند انواع حواصیل*ها، لک*لک*ها، پلیکان*ها، باکلان*ها (دار غاز)، کشیم*ها و اردک*های ماهی**خوار همگی* پرندگان حرام گوشت تلقی* می*شوند.
  سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران نیز در مصاحبه*ای با تاکید بر سنتی* بودن روش صید در دامگاه*های منطقه، صید پرندگان را به نفع صیادان و توأما پرندگان برشمرده است.
  این درحالی است که دو روش امروزی و اصلی* صید پرندگان نه از نظر مکانیزم صید و نه از نظر قدمت، هیچگونه ارتباطی* با روش سنتی* صید پرندگان که یک روش همراه با وارد کردن کمترین آسیب به جمعیت پرندگان بوده است، ندارند.
  علاوه بر اینکه در گذشته نه معضلاتی با عنوان استفاده از سموم کشاورزی کشنده برای انسان و حیوان در کشت دوم برنج در زیستگاه*های پرندگان وجود داشت و نه روند نگران کننده تغییر کاربری این زمین*ها از کشاورزی به مسکونی، که صد البته هیچ یک نه به نفع مردم خواهد بود و نه به نفع طبیعت.

  ………….. …….اردک بلوطی (صید در فریدونکنار)
  اردک بلوطی از جمله نادرترین پرندگان دنیا است که سال*ها است پروژه*ها و طرح*های بزرگ بین*المللی برای حفظ و ادامه نسل این پرنده اجرا می*شود اما چندان موفق نبوده*اند. منطقه فریدونکنار و سرخرود از جمله مسیرهای مهاجرت این پرنده در دنیا بوده و حفاظت از این پرنده دارای اهمیت جهانی است. در حالیکه در گذشته به سهولت این پرنده در منطقه مشاهده می*شده است اما امروز زنده یا مرده این پرنده به ندرت مشاهده می*شود.

  .اردک چشم طلایی (صید در بندر ترکمن، فروش در فریدونکنار)
  اردک چشم طلایی از جمله کمیاب*ترین مرغابی*های ایران است. در کشوری مانند ایالات متحده امریکا طرح*های حفظ جمعیت این پرنده بیش از بیست سال در جریان بوده است. مشاهدات مربوط به این پرنده در سال*های گذشته بسیار محدود بوده*اند.

  ….اردک سرسیاه (صید در بندر ترکمن، فروش در فریدونکنار)
  از جمله مرغابی*سانانی است که در ایران بسیار کم دیده می*شود و جمعیت فعلی نیز در کلیه زیستگاه*های این گونه در دنیا رو به کاهش نهاده است. گزارش*های مشاهدات این پرنده در سال*های اخیر بسیار معدود بوده است.

  ………………………………اردک سرسفید

  …………………….اردک ماهی**خوار کاکلی (مرگوس)
  در سال*های اخیر جمعیت این پرنده در ایران به شدت کاهش پیدا کرده است، تا حدی که امروزه به دشواری می*توان حتی یک جفت از آن را در تالاب*های بزرگ کشور مشاهده کرد. این در حالی است که طی دو ماه گذشته دست کم ۱۰ بال از این گونه در بازار فریدونکنار خرید و فروش شده است.

  …………………………………..کیسه حاوی ۱۶ بال اردک بلوطی

  …………………………………………. شاهین تُرُمتای
  این پرنده کوچکترین شاهین ایران و از جمله کمیاب*ترین و زیباترین شاهین*های ایران است.

  ……………………………………..قرقی
  از جمله پرندگان شکاری ایران و از پرندگان حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست ایران است. جمعیت این پرنده با شکوه در ایران به دلیل صید و فروش غیرقانونی و گسترده در سال*های اخیر به شدت رو به کاهش است.

  …………………………………. …چنگر
  علاوه بر صید گسترده این پرنده در آب*بندان*های فریدونکنار و سرخرود، بلااستثنا هر صبح بین ۱۵۰ تا ۴۰۰ چنگر صید شده زنده از بهشهر و پناهگاه حیات وحش میانکاله به بازار ماهی* فریدونکنار آورده شده، در حالی* که دست*کم ۲۴ ساعت قبل از سلاخی را با درد غیر قابل وصف حاصل از شکسته شدن پاهایشان توسط صیاد سپری کرده*اند، سپس در محل ذبح می*شوند تا به این ترتیب تازه به دست مشتری برسند.

  چنگر*های ذبح شده در بازار ماهی* فریدونکنار در حالی* که در زمان صید و قبل از سلاخی، بال*ها دو مرتبه به دور یکدیگر پیچیده شده*اند و گردن پرنده از زیر دو بال به پشت خوابانیده شده. علاوه بر اینکه پاهای پرنده نیز بر خلاف جهت مفصل زانو*ها به پشت پرنده چرخانده شده است.

  ………………………………….طاووسک صید شده در فریدونکنار
  طاووسک از جمله زیباترین پرندگان ایران است. جمعیت این پرنده زیبای تالابی در کشور به دلیل تخریب زیستگاه و شکار به شدت رو به کاهش نهاده است و در بسیاری از مکان*هایی که زمانی به راحتی دیده می*شد، به طور کامل نابود شده است. از نظر بسیاری از پژوهشگران و متخصصان این پرنده باید در زمره پرندگان حمایت شده قرار گیرد.

  …………………………………….بوتیمار پرنده*ای حرام گوشت
  بوتیمار کاملاً گوشت*خوار و فاقد سنگدان از خانواده حواصیل*ها است. فروش به قیمت ۱۸ هزار تومان در بازار پرنده فریدونکنار جهت استفاده از گوشت.

  باکلان کوچک، ماهی**خوار و حرام گوشت به همراه چنگر، خفه شده در تور*های هوایی فریدونکنار
  جمعیت باکلان کوچک به دلیل شکار و تخریب زیستگاه در سطح جهان کاهش چشمگیری داشته و پرنده*ای در خطر انقراض محسوب می*شود. کشور ایران از زیستگاه*های اصلی این پرنده در دنیا است. در مقالات علمی، از ایران به عنوان تنها کشوری که از این گونه به عنوان منبع غذایی استفاده می*کند نام برده شده است.

  باکلان بزرگ پرنده*ای ماهی* خوار و حرام گوشت، فروش برای مصرف گوشت در بازار پرنده فریدونکنار

  ………….گیلانشاه بزرگ (صید در بندر ترکمن، فروش در بازار پرنده فریدونکنار)
  از بزرگترین پرندگان کنار آبزی دنیا است که جمعیت آن در دنیا شدیدا رو به کاهش نهاده است. در کشورهایی مانند ایرلند و هلند بیش از بیست و پنج سال است که پروژه*ها و طرح*های ملی و فراملی برای حفظ نسل این پرنده در حال اجرا است.

  ………………………………گیلانشاه دم سیاه (صید در فریدونکنار)

  اردک سرسفید، اردک سیاه کاکل و چنگر (صید در بندر ترکمن، فروش در بازار پرنده یا بازار ماهی* فریدونکنار)

  ………………………………………….اردک سرسفید نر

  اردک بلوطی، اردک سرسفید و اردک سیاه کاکل و چنگر (صید در بندر ترکمن و فریدونکنار)

  ………..۳ تصویر فوق اردک سرسفید، از جمله کمیاب ترین پرندگان دنیا است
  در کشورهایی مانند اسپانیا و انگلستان نزدیک به چهل سال است که با صرف هزینه*های بسیار زیاد تلاش در احیای نسل اردک سرسفید دارند. این در حالی است که طبق بررسی*های میدانی انجام شده طی دو ماه گذشته بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ بال از این پرنده از زیستگاه*هایی همچون بندر ترکمن صید و در بازار پرنده فریدونکنار به صورت مرده یا زنده معامله شده*اند

  ……
  کشیم کوچک پرنده حرام گوشت (صید در فریدونکنار)

  منبع: پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 2. #2
  مدیر انجمن طبیعت و حیات وحش
  مدیر سایت گالری عکس

  تخصص
  -
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی
  تاریخ عضویت
  Oct 2012
  شماره عضویت
  10572
  میانگین پست در روز
  4.13
  تعداد ارسال ها
  7,735
  .

  …………ابیا پرنده*ای جنگلی و کمیاب (صید در فریدونکنار)
  جمعیت این پرنده مهاجر در بسیاری از کشورها با کاهش چشمگیری مواجه شده است به طوری که به عنوان مثال حفظ و احیای نسل این پرنده در کشوری مانند ایتالیا سال*ها زمان و بودجه را به خود تخصیص داده است. ایران از محل*های زمستان*گذرانی این پرنده است و منطقه سرخرود و فریدونکنار از جمله مسیرهای مهم مهاجرت این گونه هستند.

  ….جغد شاخدار (پرنده حمایت شده، فروش در بازار فریدونکنار جهت تاکسیدرمی)

  حواصیل شب (پرنده*ای گوشتخوار و حرام گوشت فروش در بازار پرنده فریدونکنار برای مصرف گوشت)

  ..فروش عادی و روزانه انواع ماهی**های استروژن وحشی در بازار ماهی* فریدونکنار

  …………………………….انواع اردک و غاز در بازار پرنده فریدونکنار

  اردک سر حنایی، در حالی*که به دلیل استفاده از متد رایج گره*زدن بال*ها و خم کردن پا*ها بر خلاف جهت زانو به پشت دچار شکستگی و قطع استخوان پا شده است
  پرندگان نایاب و تهدید شده دیگری نیز در بازار مذکور از ابتدای فصل مهاجرت تاکنون خرید و فروش شده*اند که علیرغم تعدد مشاهدات مستقیم توسط اعضای تیم حاضر در منطقه، امکان ثبت عکس و فیلم از این پرندگان میسر نشد. گونه*های شاخصی از قبیل شاهین و زنگوله بال (از تیره هوبره*ها).
  همیشه و در همه حال به طبیعت احترام بگذاریم و حق زندگی برای حیوانات را هم محترم بشماریم​

 3. #3
  تیم مدیریت کل انجمن
  متخصص طوطی سانان

  تخصص
  طراح گرافیک
  محل سکونت
  تهران
  جنسیت کاربر
  زن
  نوع حیوان خانگی
  ککاتیل
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  شماره عضویت
  4193
  میانگین پست در روز
  1.92
  تعداد ارسال ها
  4,689
  خدا لعنتشون کنه ببین با این بیچاره ها چیکار کردن

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. عجیب و وحشتناکترین ماهی ها +تصاویر
  توسط RAMIN در انجمن اخبار حیات وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 21st December 2013, 07:29 PM
 2. دلفین ها صاحب مترجم اختصاصی زیرآبی شدند
  توسط RAMIN در انجمن اخبار حیات وحش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 17th December 2013, 01:54 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th December 2013, 06:07 PM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 14th December 2013, 07:12 AM
 5. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 9th December 2013, 03:03 PM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ