رونمایی دوربین دیجیتال
Canon EOS M2 در ژاپن


کمپانی کانن در سوم دسامبر 2013 از جدیدترین دوربین خود با عنوان EOS M2 رونمایی کرد.در حقیقت میتوان این مدل را نسخه ی آپدیت شده ی مدل پیشین خود یعنیEOS M دانست و با اعمال سنسور هیبریدی CMOS II که در مدل EOS 100D / SL1 شاهد آن بودیم کانن وعده ی سرعت فوکوس خودکار سریع تری را داده است.از دیگر تغییرات پیاده شده روی این دوربین میتوان به سیستم وای فای داخلی و کمی تجدیدنظر در طراحی بدنه ی آن اشاره کرد.EOS M2 قرار است در رنگ های سفید و مشکی عرضه شود و فروش آن هم به صورت یک بدنه ی تنها و یا با 3 نوع کیت لنز EF-M متفاوت است.دوربین دیجیتال EOS M2 گذشته از سنسور و سیستم وای فایش شامل تغییراتی ظریف و جزیی شده است که از میان آنها میتوان به موارد زیر اشاره کرد .
مود دایل از طراحی مجدد برخوردار شده و تغییر موقعیت داده ، سایز بدنه هم حدود 8 درصد کوچکتر شده ، در مود فیلمبرداری هم 2 تغییر به وجود آمده که یکی زوم دیجیتال است که بزرگنمایی 3x – 10x را به ارمغان می آورد و دیگر اینکه میکروفون استریو تغییر جایگاه داده و به مقابل دوربین انتقال یافته است و آخرین مورد اینکه عکاسی متوالی هم از 4.3fps به 4.6 فریم در ثانیه افزایش سرعت داشته است.


از قابلیت وای فای EOS M2 میتوان هم برای انتقال تصایرتان به اسمارت فون و اشتراک گذاری سریع استفاده کرد و دیگر اینکه اگر از اپلیکیشن رایگان 'EOS Remote' استفاده کنید میتواند نقش یک ریموت کنترل را برایتان ایفا کند.سنسور هیبریدی CMOS II وعده ی 2.3x سرعت فوکوس سریع تر را داده است.همچنین پیکسل های شخیص فاز هم حدود 80 درصد محدوده ی بیشتری را تحت پوشش خود قرار میدهند اما از آنجا که معلومه EOS M2 قرار نیست در بازار های اروپا و ایالات متحده به فروش رسد و عرضه ی آن فقط در مارکت های ژاپنیست.


البته اگر بخواهیم واقع بین باشیم باید بگوییم که EOS M2 آپدیت دلچسبی نبوده است و حداقل انتظار سنسور بیشتری از دوربین داشتیم و یا اینکه تغییری در گنجایش باطری ایجاد میشد و مهم تر اینکه برای آن یک ویزور طراحی میشد.ولی افزودن وای فای ایده ی خوبی بوده و مشتری پسند است.حال سئوال اینجاست که کدامیک را انتخاب کنم ؟ M یا M2 ؟
از نظر کیفیت خروجی تفاوت محسوسی بین دو نسل وجود ندارد.


اگر سبک عکاسی شما پر تحرک و یا خیابانی است و علاوه بر آن به کنترل وایرلس دوربین می اندیشید M2 به علت اتوفوکوس سریعتر انتخاب مناسب تری است.
ولی اگر سبکی را دنبال می کنید که مانند عکاسی منظره و پرتره دارای سکون بیشتری است ، به دو علت تهیه نسخه قبلی مناسب تر است :
1.تعدیل قیمت از سوی کارخانه و ارائه پکیج های کامل حاوی بدنه ، لنز 55-18 ، لنز 22 فیکس ، فلاش و تبدیل ماونت مجموعا کمتر از قیمت بدنه خالی M2
2.ارائه میان افزار جدید که اخیرا از سوی کانن بابت اصلاح سرعت فوکوس اتوماتیک EOS M منتشر شده و تا حد قابل قبولی مشکل را رفع کرده است.

مشخصات کیت Canon EOS M2 :

کیت
آیتم های همراه کیت
رنگ بدنه
قیمت
فقط بدنه
-
مشکی
¥64800
55-18 میلیمتر
· EF-M 18-55mm f3.5-5.6 IS STM
· اسپید لایت 90EX
مشکی و سفید
¥84800
2 کیت لنز
· EF-M 22mm f2 STM
· EF-M 18-55mm f3.5-5.6 IS STM
· اسپید لایت 90EX
· ماونت آدابتور EF-EOS M
مشکی و سفید
¥104800
3 کیت لنز
· EF-M 22mm f2 STM
· EF-M 11-22mm f4-5.6 IS STM
· EF-M 18-55mm f3.5-5.6 IS STM
· اسپید لایت 90EX
· ماونت آدابتور EF-EOS M
مشکی و سفید
¥134800

لینک خبر :رونمایی دوربین دیجیتال Canon EOS M2 در ژاپن