پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست اسفراین در تاریخ ۱۳۹۲/۹/۲۱ حین انجام گشت و کنترل متوجه حضور سه فرد مشکوک در داخل منطقه حفاظت شده سالوک در محدوده ای بنام دره قالنجی شدند.
محیط بانان پس از زیر نظر گرفتن و شناسایی آنها، اطمینان حاصل نمودند که این افراد به منظور شکار غیرمجاز وارد منطقه شده اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین در این باره گفت:پس از اعزام اکیپی از نیروهای کمکی به ارتفاعات، ساعت ۱۴٫۳۰ محیط بانان جهت دستگیری متهمین وارد عمل شده و شکارچیان با مشاهده مامورین نیز اقدام به فرار نمودند.

حمید فخرانی افزود: پس از مدتی تعقیب و گریز و شلیک چندین تیر هوایی توسط محیط بانان، یکی از متهمان حین فرار از از صخره ها سقوط کرده و از ناحیه زانو دچار آسیب دیدگی شد و دو نفر از متخلفین موفق به فرار شدند.
متهم آسیب دیده پس از خلع سلاح، توسط محیط بانان دستگیر و جهت انجام مراحل درمانی به بیمارستان منتقل گردید.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست اسفراین گفت: از متخلف دستگیر شده یک قبضه سلاح جنگی کلاشینکف ۱۱ تیر، ۲ تیر کلاشینکف و ۸ عدد فشنگ چهارپاره کشف و ضبط گردید.
فخرانی افزود: سپس این متهم برای بازجویی جهت شناسایی همدستان متواری و بررسی حمل سلاح جنگی، تحویل پلیس اطلاعات و امنیت شهرستان شده و پرونده شروع به شکار مجرم جهت رسیدگی قضایی به دادگاه ارسال گردید.