حمید رعناقد در گفت*و*گو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: محیط*بانان محیط زیست آذربایجان غربی و نمایندگانی از تشکلهای مردمی آذربایجان غربی اقدام به پخش 500 کیلوگرم دانه برای پرندگان مهاجر در حواشی دریاچه ارومیه کردند.


وی تصریح کرد: با توجه به اهمیتی که تالاب*های کانی برازان، حسنلو و ... دارند و این تالاب*ها جزو تالاب*های بین*المللی هستند و از طرف دیگر برف و سرما ، اقدام به پخش دانه برای پرندگانی که دچار کمبود غذا هستند کرده و این اقدام تا زمانی که غذا به وفور برای پرندگان وجود نداشته باشد ادامه می*یابد.
رعناقد ادامه داد: نه تنها در حاشیه دریاچه ارومیه بلکه در سراسر زیستگاه*های استان خصوصا در شهرستان*های نقده، مهاباد و شمال استان اقدام به پخش دانه کرده و پخش دانه را به عنوان اولویت و جزو برنامه*های کاری خود قرار دادیم.وی با اشاره به رساندن آب و علوفه به گونه*های وحشی ساکن در جزایر دریاچه ارومیه، اعلام کرد: برای گونه*های وحشی ساکن در جزایر دریاچه ارومیه از جمله قوچ، گوزن زرد و... آب*رسانی و علوفه*رسانی انجام می*شود که خوشبختانه در حال حاضر با توجه به نزولات آسمانی نیاز به آب*رسانی نیست و در حال حاضر علوفه*رسانی را در برنامه کاری خود قرار دادیم و به جزایر کبودان و اشک علوفه*رسانی انجام می*شود.


معاون محیط طبیعی اداره کل حفاظت از محیط*زیست آذربایجان غربی ابراز داشت: براساس گزارش اداره محیط* زیست طبیعی، اداره کل حفاظت محیط *زیست آذربایجان غربی عملیات انتقال آب و علوفه را برای جزایر فوق در دستور کار خود قرار داده و تا زمان رفع نیاز گوزن*ها این عملیات ادامه خواهد داشت.منبع:زیست نیوز