دستگیری شکارچیان سابقه دار پیش از اقدام به شکار و کشف سلاح جنگی در ساریگل / اختصاصی


پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست اسفراین پس از بررسی های اطلاعاتی متوجه شدند که دو نفر شکارچی سابقه دار از اهالی یکی از روستاهای حاشیه منطقه حفاظت شده ساریگل، قصد ورود شبانه به منطقه و اقدام به شکار غیرمجاز دارند.
حمید فخرانی رئیس اداره محیط زیست اسفراین در توضیح ماجرا گفت: شب گذشته محیط بانان از طریق یکی از همیاران محیط زیست از اهالی همان روستا مطمئن شدند که شکارچیان شبانه عازم ارتفاعات شده اند تا صبح فردا مشغول شکار شوند.

فخرانی افزود: ساعت ۸ شب اکیپی از محیط بانان عازم محدوده ای برفگیر و صعب العبور به نام “کرکزو” واقع در ارتفاعات منطقه شده و پس از چندین ساعت پیاده روی و جستجو، شکارچیان را در کلبه ای متروکه درحالیکه در حال استراحت بودند محاصره و غافلگیر نمودند.

اداره محیط زیست اسفراین گفت: از متخلفین یک قبضه سلاح جنگی کلاشینکف ۱۱ تیر، یک دستگاه موتورسیکلت سوزوکی ۱۸۵، یک دستگاه دوربین چشمی ۳۰/۸ روسی و ۴ عدد فشنگ جنگی کلاشینکف کشف و ضبط گردید.……………
…..
تصویر اسلحه کلاشینکف ۱۱ تیر کشف شده از متهمین به همراه ۴ عدد فشنگ جنگی

پس از دستگیری متخلفین با توجه به اینکه مسیر برگشت نیروها از داخل روستای محل زندگی متهمین عبور میکرد و شکارچیان دستگیر شده از افراد شرور و سابقه دار به شمار می روند، احتمال بستن راه محیط بانان و ایجاد درگیری از ناحیه دوستان و وابستگان مجرمین وجود داشت که طی هماهنگی با پلیس امنیت و حضور مامورین نیروی انتظامی در مسیر، متخلفین به پاسگاه هدایت شدند.
فخرانی افزود: متهمین جهت بازجویی و بررسی حمل سلاح جنگی تحویل پلیس اطلاعات و امنیت استان شده و پرونده شروع به شکار مجرمین جهت رسیدگی قضایی به دادگاه ارسال گردید.