پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست تهران در جریان گشت و کنترل در داخل منطقه حفاظت شده جاجرود محدوده کوه داردار دو نفر شکارچی غیرمجاز را دستگیر نمودند.
امامعلی یگانزاده رئیس اداره پارک های پارک های ملی خجیر و سرخه حصار در این باره گفت: ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۱۳۹۲/۹/۱۸ در حالیکه مشغول گشت زنی در منطقه حفاظت شده جاجرود حوالی محدوده ای به نان داردار بودیم متوجه یک دستگاه موتور سیکلت سوزوکی شدیم که در دره ای مخفی شده بود.

امامعلی یگانزاده افزود: با مشاهده موتور سیکلت استتار شده و احتمال حضور شکارچیان در منطقه دو نفر محیط بان در کنار موتورسیکلت به کمین نشسته و بقیه نیروها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ عصر به جستجوی منطقه پرداختیم اما هیچ ردی از شکارچیان نیافتیم.

حوالی غروب آفتاب با شنیدن صدای شلیک ۳ گلوله از حضور شکارچیان در منطقه مطمئن شدیم ولی با توجه به اینکه هوا در آستانه تاریک شدن بود در فاصله کمی از موتورسیکلت کمین کردیم.
رئیس اداره پارک های پارک های ملی خجیر و سرخه حصار گفت: پس از مدتی درحالیکه هوا کاملا تاریک شده بود، دو نفر به محل پارک موتور بازگشته که بلافاصله دستگیر شدند.

از متخلفین لاشه یک راس میش وحشی، یک بره میش وحشی، یک قبضه اسلحه شکاری پنج تیرپران غیرمجاز (متعلق به غیر)، یک دستگاه موتورسیکلت و سایر ادوات شکار کشف و ضبط گردید.

یگانزاده اظهار داشت: پس از تنظیم صورتجلسه متهمین جهت سیر مراحل قانونی به دادگاه معرفی و به دستور قاضی با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شدند.