پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول گفت: در پی دستگیری یک نفر صیاد غیرمجاز و تنظیم شکوائیه از سوی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول، متهم مربوطه به جرم صید غیرمجاز ماهی و همچنین سرپیچی از دستور ایست و درگیری با محیط بانان از سوی دادگاه جزایی دزفول علاوه بر محکومیت به پرداخت سه میلیون ریال جزای نقدی به تحمل سی ضربه شلاق محکوم گردید.


فرهاد قلی نژاد افزود: متهم مذکور از متخلفین سابقه دار صید غیرمجاز ماهیان می باشد که در جریان تخلف اخیر بوسیله ایجاد جریان الکتریسیته توسط موتور برق و دستگاه الکتروشوک در رودخانه دز اقدام به صید غیرمجاز ۳۰۰ قطعه ماهی رودخانه ای نموده است.


رودخانه دز سومین رودخانه پر آب کشور و زیستگاه انواع آبزیان، پرندگان و پستانداران وحشی بوده که نقش اساسی را در شکل گیری اکوسیستم های مهمی چون پارک ملی و منطقه حفاظت شده دز دارد.
استفاده از دستگاه جریان برق از روش های غیر قانونی و غیر اخلاقی صید ماهی است که علاوه بر ماهیان موجب فلج نمودن سایر آبزیان نیز میگردد.


همچنین صید ماهی با استفاده از جریان برق برای خود صیادان و افراد حاضر در کنار جریان آب بسیار خطرناک بوده و ممکن است موجب برق گرفتگی و مرگ صیادان و سایر افراد شود.