پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: نیروهای یگان محیط زیست شهرستان اسفراین، حین گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده سالوک در محدوده ای به نام دره زاری، حوالی غروب آفتاب متوجه صدای شلیک چندین گلوله شده و به جستجوی منطقه پرداختند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان اسفراین در این باره گفت: شکارچیان با توجه به بارش برف طی چند روز اخیر با تصور اینکه محیط بانان حضور ندارند به قصد شکار غیرمجاز وارد منطقه شده بودند.

حمید فخرانی افزود: محیط بانان در آستانه تاریک شدن هوا موفق به مشاهده شکارچیان شده و پس از صدور فرمان ایست توسط مامورین شکارچیان اقدام به فرار نمودند و در جریان تعقیب و گریز طولانی و پس از شلیک چندین تیر هوایی یکی از متخلفین توسط محیط بانان دستگیر و نفر دوم که حامل یک قبضه اسلحه جنگی کلاشینکف بود با استفاده از تاریکی هوا متواری گردید.رئیس اداره محیط زیست شهرستان اسفراین گفت: از متخلف دستگیر شده لاشه ۳ راس قوچ و میش وحشی و یک دستگاه موتور سیکلت هوندا کشف و ضبط و در جستجوی محل وقوع شکار تعداد ۳ پوکه فشنگ کلاشینکف نیز کشف گردید.

مهندس فخرانی اظهار داشت: متهم دستگیر شده پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی گردید و با حکم قاضی تا زمان دستگیری نفر دوم و تحویل اسلحه جنگی کلاشینکف در بازداشت بسر می برد.