فروش غذا و لوازم حیوانات خانگی و طوطی سانان فروش نور حرفه ای آکواریوم

تشکر تشکر:  54
لایک لایک:  59
مخالفت مخالفت:  0
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
 1. #1
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.57
  تعداد ارسال ها
  1,419

  29 معرفی نژاد های کوی

  انچه ما امروزه به عنوان ماهی کوی می شناسیم در ابتدا جز یک ماهی کپور زیتونی رنگ نبوده است. تمامی نژاد های کویی که همکنون در جهان وجود دارند از همان ماهی اولیه به وسیله نژاد گیری انتخابی به وجود امده است. نژاد ها کوی در حال حاظر طیف وسیعی از رنگها (از مشکی تا طلایی) و شکل های فلس و باله را شامل می شود. امیدوارم تا در این سری پست ها بتوانم شما را بیشتر با این نژاد ها اشنا کنم.
  نژاد شوا (showa):
  این نژاد که بدون شک جزو مشهورترین و محبوب ترین نژاد های کوی در جهان است دارای بدنی با رنگ امیزی مشکی و قرمز و سفید است. رنگ قرمز و مشکی بر روی پشت این ماهی به خوبی گسترده شده و این دو رنگ در یک ضمینه کلی سفید قرار می گیرد. نژاد اسنیک(snake) از نظر رنگ امیزی شباهت زیادی با این نژاد دارد با این تفاوت که الگوی گسترش رنگ مشکی در ان به صورت تکه تکه و تفاوت از نژاد شوا می باشد.  نژاد اسنیک:

  نژاد کوهاکو (kohaku) :
  این نژاد از لحاظ گسترش رنگ قرمز در ضمینه سفید شبیه به شوا است با این تفاوت که در ان رنگ مشکی دیده نمی شود. این نژاد هم همچون شوا در نزد کوی دوستان بسیار محبوب است.

  نژاد تانچو (tancho):
  این نژاد یکی از مشتقات زیبای نژاد کوهاکو می باشد و بدون شک محبوب ترین کوی جهان است از نظر زیبایی و تر کیب رنگ می توان ان را با گلدفیش نژاد ردکپ مقایسه کرد. رنگ بدن در این نژاد سفید صدفی بوده و تنها یک لکه قرمز تمام قسمت رویی سر را می پوشاند.
  نژاد گوشیکی (Goshike) :
  ای نژاد دارای الگوی رنگی شبیه به کوهاکو می باشد با این تفاوت که رنگ ضمینه در این نژاد خاکستری تا نقره ای بوده و بخش قرمز رنگ نیز می تواند تا نارنجی و طلایی متغییر باشد.

 2. #2
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.57
  تعداد ارسال ها
  1,419
  نژاد دویتسو هاریویک(Doitsu Hariwake):
  این نژاد که از نظر ترکیب رنگی منحصر به فرد طلایی ان یکی از معروفترین نژاد های کوی به حساب می اید دارای بدنی بدون فلس می باشد. فلس ها در این ماهی فقط در ناحیه پشت و پهلو ها و در سه ردیف دیده می شوند. رنگ بدن به صورت لکه لکه های طلایی در ضمینه سفید دیده می شوند ومی توان گفت رنگ ان مانند رنگ بدن ماهی کوهاکو است با این تفاوت که به جای رنگ قرمز رنگ لکه ها طلایی تا نارنجی است.در اکثر موارد ردیف پولک ها کناری دیده نمی شوند.
  نزاد آساگی (Ginrin Asagi):

  این نژاد از نظر ترکیب رنگ یکی از خاص ترین نژاد ها کوی به شمار می رود رنگ این نژاد در قسمت پشتی نقره ای متایل به ابی است و این رنگ تا قسمت میانی بغل ماهی نیز ادامه میابد و سپس این رنگ تبدیل به رنگ قرمز می شود در این ماهی رنگ باله های سینه ای و دم نیز قرمز می باشد و یکی از نشانه های نژاد های با کیفیت تر ان وجود رنگ قرمز در باله پشتی علاوه بر دیگر قسمتهای ذکر شده است.  نژاد شوسویی(Shusui):
  این نژاد را می توان نزدیک ترین خیشاوند نژاد آساگی دانست و حتی در برخی از منابع انها را یک نژاد به حساب می اورند. از نظر تزکیب رنک کاملا شبیه اساگی است تنها تفاوت این است که این نژاد برخلاف اساگی فاقد فلس می باشد.


  نژاد کیکوسویی (Kikusui) :

  این نژاد نیز از نژاد های بدون فلس است. این نژاد از نظر رنگ کاملا با نژاد کوهاکو برابری می کند در حالی که الگوی رویش فلس در انها فقط در پشت و پهلو ها دیده می شود.


  منبع: سایت کوی ایران

 3. #3
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.57
  تعداد ارسال ها
  1,419

  29

  نژاد بودو گرومو (Budo Goromo):
  این نژاد داری رنگی بسیار زیبا و خاص است. الگو های رنگی در روی بدن این ماهی شبیه نژاد کوهاکو است ولی معمولا گستردگی رنگ قرمز کمتر از کوهاکو است. لکه های بدن این ماهی قرمز رنگ است که در لبه فلس ها به رنگ مشکی در می اید و قرار گرفتن این رنگ زیبا بر روی ضمینه سفید بدن ماهی ترکیب رنگ بسیار زیبایی را ایجاد می کند.


  نژاد اتسوری(utsuri koi):

  در این نژاد رنگ لکه ها برخلاف دیگر نژاد ثابت است واین رنگ بدن است که تغییر می کند رنگ ضمینه بدن در سه رنگ قرمز و زرد و سفید وجود دارد و لکه ها هم همیشه به رنگ سیاه هستند.
  نژاد هیکاری موجی(hikari muji):
  این نژاد هم همچون نژاد فوق دارای سه رنگ است. این نژاد فاقد هرگونه لکه بر روی بدن خود می باشد و دارای بدنی تک رنگ و جذاب هستند. سه رنگ این ماهی شامل رنگ طلایی و سفید (نقره ای) و قرمز است.

  نژاد کین کیکواریو (Kin Kikokuryu):
  این نژاد داری رنگی شبیه به نژاد دویتسو هاریویک است با این تفاوت که دارای لکه هایی به رنگ نارنجی تا قرمز به جای رنگ طلایی است و رنگ بدن نیز به جای سفید شفاف به رنگ خاکستری متالیک است.  منبع: سایت کوی ایران

 4. #4
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.57
  تعداد ارسال ها
  1,419

  29

  گوست کوی ها:
  امروزه گوست کوی ها جزوه کوی هایی هستند که در هر برکه ای می توان یکی از انها را یافت. این ماهیان زیبا برای اولین بار در سال ۱۹۸۰ پا به برکه ها گذاشتند . این ماهیان از لقاح بین کوی ها فلس متالیک و کارپ وحشی رودخانه ای به وجود امدند اما دلیل محبوبیت زیاد انها علاوه بر رنگ خاص انها مقاومت و قیمت پایین انهاست.
  گوست کوی ها معمولا به سرعت رشد می کنند و در بین دیگر کوی ها جزو اولین ماهیانی هستند که برای خوردن غذا می ایند. این ماهیان قیمت مناسبی نسبت به کوی های نژاده و قدیمی مثل کوهاکو و شوا دارند و دلیل ان نژادگیری راحت و مقاوت انهاست.
  اگر تصمیم دارید که برای اولین بار از کوی برای زیبا کردن برکه خود استفاده کنید بهترین پیشنهاد برای شما گوست کوی است زیرا این ماهیان نیاز های زیادی برای زیبا و سالم دیده شدن ندارند این ماهی یک مقاوت طبیعی نسبت به بیماری ها دارد که خیال شما را از مراقبت های شدید راحت می کند همچنین مقدار فضای مورد نیاز برای زندگی انها بسیار کمتر از دیگر کوی ها است.
  گوست کوی ها معمولا در دو رنگ طلایی و نقره ای در فروشگاه ها به فروش می رسد. البته اشکال مختلف فلس نیز در انها دیده می شود که می توان از معروف ترین انها به گوست کوی اینه ای با فلس های جدا از هم و بزرگ اشاره کرد.  منبع: کوی ایران

 5. #5
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.57
  تعداد ارسال ها
  1,419
  نژاد بککو (bekko) :
  این نژاد دارای سه رنگ مختلف با الگویه مشکی رنگ پراکنده می باشد. در ترکیب رنگی بدن این نژاد رنگ ضمینه به سه رنگ زرد و سفید و قرمز دیده می شود و رنگ مشکی در تمام انها ثابت است. تنها راه تشخیص ان از نژاد اتسوری(utsuri koi) توجه به الگو های مشکی رنگ بدن انها ست. در این نژاد الگو های مشکی به صورت منقطع و با فاصله در دو طرف بدن دیده می شود این در حالی است که در نژاد اتسوری این الگو ها به هم پیوسته و متصل در دو طرف بدن ادامه می یابد.


  نژاد کوجاکو (kujaku):این نژاد با الگوهای رنگی نارنجی در ضمینه خاکستری بدن شناخته می شود. ترکیب رنگی بسیار شبیه نژاد کوهاکو (kohaku) است اما تفاوت اصلی انها در ترکیب رنگ ضمینه است در نژاد کوهاکو رنگ ضمینه کاملا سفید است درحالی که در نژاد کوجاکو رنگ ضمینه خاکستر مایل به نقرهای است. ویژگی دیگر این نژاد رنگ خاص فلس های ان است که درلبه های انتهایی به رنگ خاکستری تیره در می اید.
  نژاد اگون (ogon):
  این نژاد از ماهی های کوی با رنگ ها یکدست زیبای خود شناخته می شود. این ماهی ها دارای سه رنگ زرد وسفید و قرمز هستند. این نژاد بسیار شبیه به نژاد هیکاری موجی(hikari muji) است و به سختی می توان این دو ژاد را از هم تشخیص داد و خیلی هم معتقد هستند که در واقع انها یک نژاد واحد هستند ولی چند راه برای تشخیص انها وجود دارد.۱. اندازه نژاد اوگون معمولا در سن و شرایط یکسان بزرگتر است.۲. فلس های ماهی اگون یکدست و بدن حاشیه پر رنگ یا کم رنگ است.۳. رنگ اگون ها نسبت هیکاری موجی کدر تر است.

 6. #6
  همکار قدیمی (سرپرست تیم مترجمین)

  تخصص
  مهندسی برق قدرت
  محل سکونت
  قزوین
  جنسیت کاربر
  مرد
  نوع حیوان خانگی
  ماهی های آب شیرین
  تاریخ عضویت
  Mar 2011
  شماره عضویت
  4029
  میانگین پست در روز
  0.57
  تعداد ارسال ها
  1,419
  کوی های باله بلند (butterfly koi):تاریخچه این نژاد های دوست داشتی تا اواسط قرن بیستم به عقب باز می گردد این نژاد با کار و نژادگیری بر روی کوی های سنتی ژاپن به دست امده است. در واقع این کوی ها از امیزش کوی های قدیمی با کپور کارپ باله بلند اندونزیایی (wild Indonesian Longfin river carp) به وجود امد و از ان زمان تا کنون به محبوبیت بالایی در بین طرفداران کوی دست یافته است. این ماهیان در ژاپن با نام های (onagaoi) و (hire naga koi) شناخته می شوند اما در هر نقطه ای از جهان لقبی به انها داه شده است که می توان از میان انها به کوی های اژدها (Dragon koi) و کوی های پروانه ای اشاره کرد.هرچند این ماهیان مورد استقبال عموم مردم و افراد اماتور در ضمینه کوی قرار گرفتند اما تکثیر کنندگان سنتی کوی از انها استقبال نکردند و هنوز هم اکثر تکثیر کنندگان معروف در ژاپن از تکثیر و نژادگیری انها خودداری می کنند. هرچند این ماهیان در اسیا و اروپا کمتر هستند و طرفداران کمی دارند اما در امریکا از محبوب ترین نژاد ها می باشند و این محبوبیت به حدی است که انها را کوی های امریکایی (American Koi) نیز می نامند.ویژگی اصلی این نژاد از ماهی کوی همان طور که از نامش پیداست باله های بلند و رشد یافته این ماهی است. باله ها در این ماهی حداقل ۴ الی ۵ برابر ماهی های عادی است که در برخی موارد به ۱۰ برابر ماهی های عادی نیز می رسد! کوی های باله بلند مانند کوی های کلاسیک دارای ترکیب های رنگی مختلف هستند و با توجه به این رنگبندی ها دارای نژاد های متنوعی می باشند که از نظر نام گذاری کاملا شبیه دیگر کوی هاست با این تفاوت که باید باله بلند بودن ماهی در نام انها ذکر شود. کوی های باله بلند در ایران محبوب ترین کوی محسوب می شود و تغریبا بیشتر بازار فروش کوی در ایران را در اختیار خود دارد. البته باید توجه داشت که به دلیل برخی تکثیر های نادرست و غیر حرفه ای در ایران گاهی اوقات شاهد نژاد های بینابینی هستیم که نه دارای باله بلند این نژاد و نه باله های ماهی کوی عادی هستند این ماهی ها دارای طول باله ای ۱-۲ برابر ماهی کوی عادی است. هرچند در تمام جهان کوی های باله بلند ماهی هایی ارزان تر از کوی های سنتی هستند ولی در کشورمان این جریان وارونه است و کوی های باله بلند گرانتر به فروش می رسند.این ماهیان هرچند به دلیل داشتن برخی از ژن های مقاومت به بیماری از ماهی کپور وحشی باله بلند نسبتا به بیماری ها مقاومت بیشتری دارند ولی باید توجه داشت باله و دم بلند انها می تواند بزرگترین مشکل را برای انها به وجود اورد. این ماهیان علاوه براینکه در اکواریوم از کوی ها عادی زیباتر هستند دارای رشد به نسبت کمتری هم هستند که انها را برای نگهداری در اکواریوم مناسب تر می کند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. Cuprion - داروی حاوی مس
  توسط علیرضا نوروزی در انجمن معرفی محصولات دارویی شرکت برایت ول
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th July 2013, 05:53 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 16th March 2013, 01:45 PM
 3. پدی، خرگوش کوچولوی چشم بادومی | پنبه، آلبینوی سفید برفی
  توسط shadi h در انجمن معرفی خرگوش سانان خانگی اعضا
  پاسخ: 6
  آخرين نوشته: 22nd November 2012, 10:31 PM
 4. قوی گنگ (قوی ساکت) Cygnus olor
  توسط Discjockey در انجمن راسته غاز
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 3rd February 2012, 09:19 PM
 5. ماکائوی هیایسینت ماکائوی آبی آرا آبی(Hyacinth Macaw or Blue Macaw)
  توسط بابک آژیده در انجمن طوطی های ماکائو یا آرا(Macaw Parrots)
  پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 20th August 2011, 11:56 AM

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی : کیف لپ تاپ