پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به دنبال گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر حضور شکارچیان غیرمجاز در اطراف روستای تاج آباد از توابع شهرستان بردسیر در استان کرمان، نیروهای یگان محیط زیست عازم منطقه شده اما پس از ساعتها جستجو و دوربین کشی موفق به مشاهده فرد متخلف نشدند.
محیط بانان با توجه به اطلاعات بدست آمده به یکی از اهالی منطقه مشکوک شده و با بررسی نامحسوس منزل فرد مضنون، متوجه آثار خون بر روی یک خودروی پژو ۴۰۵ شدند که در مقابل منزل وی پارک شده بود.
با مشاهده آثار خون، طی هماهنگی اداره محیط زیست بردسیر با مقام قضایی، پس از دریافت حکم ورود در کمترین زمان ممکن، محیط بانان وارد منزل فرد مضنون شده و به بازرسی از منزل پرداختند.

………………………تصویر: لاشه گراز وحشی شکار شده در مناطق آزاد اطراف روستای تاج آباد
در جریان این بازرسی لاشه یک راس گراز ماده که ساعاتی قبل شکار شده بود به همراه یک قبضه اسلحه شکاری دولول کشف و ضبط و در این رابطه یک نفر متهم دستگیر و تحویل مراجع قضایی گردید.
بر اساس مصوبه هیات وزیران نرخ ضرر و زیان وارده به محیط زیست بابت شکار غیرمجاز هر راس گراز وحشی معادل دویست هزار تومان تعیین شده است و این در حالیست که بر اساس اطلاعات دریافتی قیمت هر کیلو گوشت گراز وحشی که بصورت غیرقانونی خرید و فروش می شود معادل ۵۰ هزار تومان می باشد.