پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان کرمان، نیروهای یگان محیط زیست شهربابک در جریان گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده دهج متوجه حضور دو نفر شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات شدند.
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهربابک در این باره گفت: محیط بانان پس از دوربین کشی و مشاهده دو فرد مسلح در ارتفاعات، طی تماس با اداره موضوع را اطلاع داده و بلافاصله به همراه تعدادی نیرو عازم منطقه شدیم.
روح الامینی افزود: نیروهای حاضر در محل تقسیم شده و از چند مسیر مختلف به سمت شکارچیان حرکت کردیم. سعی ما بر این بود که شکارچیان ما را نبینند و آنها را غافلگیر کنیم اما وقتی به نزدیکی آنها رسیدیم، متوجه حضور ما شدند.

…………..لاشه گوسفند وحشی و اسلحه گلوله زنی کشف شده از شکارچیان غیرمجاز در شهر بابک
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهربابک کفت: شکارچیان پشت تخته سنگی مخفی شده و شروع به تیراندازی به طرف محیط بانان نمودند و مامورین نیز متقابلا به سمت آنها شلیک کردند.
روح الامینی اظهار داشت: در آن شرایط متوجه تعداد گلوله های شلیک شده نشدم ولی تقریبا تمامی فشنگ هایشان را به سمت محیط بانان شلیک کردند که خوشبختانه در جریان این درگیری مسلحانه کسی آسیب ندید. نهایتا با محاصره متخلفین و اتمام مهمات آنها هر دو نفر متخلف دستگیر شدند.
از متخلفین لاشه یک راس میش وحشی و یک قبضه اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ دوربین دار و چهار عدد فشنگ باقیمانده کشف و ضبط و متهمین تحویل پاسگاه انتظامی شده و پس از ۴۸ ساعت بازداشت به دادگاه معرفی شدند.