پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، از ابتدای سال جاری نیروهای یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین موفق به دستگیری ۱۰۴ نفر شکارچی غیرمجاز شده اند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: ضرر و زیان مربوطه طی این مدت ۳۵۳,۹۰۰,۰۰۰ ریال برآورده شده که از این مبلغ ۸۸,۴۰۰,۰۰۰ پس از سیر مراحل قانونی به نفع دولت وصول شده است.
علی فرهادی تعداد کل تخلفات رخ داده در حوزه شکار و صید، از ابتدای سال جاری را ۸۶ مورد عنوان کرد و افزود: پرونده متهمین جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارجاع داده شده است که قریب به ۹۵ درصد آنها منجر به صدور رای محکومیت شده و سایر پرونده ها در مراحل رسیدگی نهایی می باشد.

وی همچنین به کشف ۱۷ قبضه اسلحه غیرمجاز اشاره کرد و گفت: همچنین از شکارچیان و صیادان غیرمجاز تعداد قابل توجهی ادوات و وسایل شکار کشف و ضبط گردیده است.
مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین افزود: شکار غیرمجاز پستانداران ۵۵ مورد، پرندگان ۴۴ مورد، شروع به شکار و صید ۲۸ مورد، زنده گیری پرندگان ۲۵ مورد، صید غیرمجاز آبزیان ۵ قطعه از تخلفات رخ داده در این استان از ابتدای سال جاری به شمار می آید.