پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران: چندی قبل ۴ نفر شکارچی غیرمجاز در ارتفاعات منطقه حفاظت شده کوسالاناقدام به شکار غیرمجاز دو راس کل و بز وحشی نمودند.
رئیس اداره محیط زیست سروآباد در این باره گفت: با وجود اطلاع از حضور متخلفین در منطقه موفق به دستگیری آنها نشدیم اما با پیگیری های مکرر و تلاش محیط بانان این اداره و کمک همیاران محیط زیست، عکس هایی از شکارچیان در حین ارتکاب به جرم به دست آمد.


………………
تصویر متهمین پس از شکار دو راس کل و بز وحشی توسط اسلحه جنگی کلاشینکف

مراد حمیدی افزود: از طریق این تصاویر هر چهار نفر متخلف به نام های ۱- علی… ۲- مادح… ۳- شعیب… ۴- حمه… از اهالی شهر نودشه از توابع کرمانشاه شناسایی شدند.

با توجه به در اختیار داشتن مستندات قوی، موفق شدیم “علی…” یکی از متخلفین را دستگیر و به مراجع قضایی تحویل دهیم.………………………………
تصویر: بز وحشی شکار شده و اسلحه کلاشینکف متهمین


رئیس اداره محیط زیست سروآباد گفت: در جریان تحقیقات از “علی” مشخص گردید که “مادح” عامل اصلی شکار ۲ راس کل و بز به وسیله یک قبضه اسلحه کلاشینکف بوده است و علی به عنوان بلد محلی مادح و همدستانش را همراهی میکرده است.
با دستور مقام قضایی تحقیقات برای شناسایی “مادح” به عنوان عامل اصلی کشتار حیات وحش ادامه دارد و بزودی وی را شناسایی و دستگیر خواهیم نمود.…………………
……
تصویر: علی، چوپانی که به عنوان بلد محلی متخلفین را همراهی می کرد

با حکم قاضی پرونده “علی” به جرم مشارکت و همراهی در شکار غیرمجاز ۲ راس کل و بز وحشی به تحمل شش ماه زندان محکوم گردید.
با جدیت قاضی پرونده قطعا پس از دستگیری “مادح” به عنوان عامل اصلی شکار و با توجه به حمل سلاح جنگی کلاشینکف توسط وی، به نظر می رسد به مجازات سختی از سوی دادگاه محکوم شود که پس از حصول نتیجه اطلاع رسانی خواهد شد.