دیده بان حقوق حیوانات: مدیرکل محیط زیست استان قزوین خبر داد: دستگیری شکارچیان متخلف در زیستگاه های حیات وحش استانماموران یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین موفق به دستگیری ۱۱شکارچی متخلف شدند.
به گزارش دیده بان حقوق حیوانات، علی فرهادی با اعلام این خبر اظهار داشت: مامورین یگان حفاظت اداره کل، بویین زهرا، طارم سفلی و آوج در حین عملیات گشت و کنترل و اجرای مقررات شکار و صید در زیستگاه های حیات وحش استان در ۴ روز گذشته ۱۱ شکارچی متخلف را دستگیر کردند.


مدیرکل محیط زیست استان قزوین افزود: از متهمین ۷ قبضه اسلحه شکاری ساچمه زنی و گلوله زنی ، یک قبضه سلاح قاچاق و لاشه ۴ راس گراز ۷ سر خرگوش، وتعدادی لاشه پرندگان وحشی شکار شده و زنده به همراه مقادیری ادوات شکار و صید شامل دوربین چشمی و پروژکتور کشف و ضبط گردید.


فرهادی ادامه داد: پرونده متخلفان جهت پیگرد قانونی و صدور حکم تحویل مراجع قضایی گردید .
فرهادی به شکارچیان غیر مجاز هشدار داد که ماموران یگان حفاظت محیط زیست در سراسر استان به طور شبانه روزی مشغول گشت زنی و حفاظت از حیات وحش و عرصه های طبیعی هستند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف طبق مقررات و به طور قاطع با متخلفان برخورد خواهند کرد و از تمامی شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هر گونه تخلف در عرصه شکار و صید مراتب را به یگان حفاظت اداره کل محیط زیست و ادارات تابعه شهرستانی اطلاع دهند.